Witold Kołodziejski o wdrożeniu przepisów o big data

0 0
Witold Kołodziejski o wdrożeniu przepisów o big data
W życiu uczymy się różnych zachowań i nawyków. Często przyswajamy je intuicyjnie. W świecie wirtualnym nie wszystko da się zrobić intuicyjnie. Stąd musimy włożyć pewien wysiłek, by nauczyć się funkcjonowania w tym świecie. Musimy również nauczyć się bezpiecznego poruszania się w Internecie - mówi minister Kołodziejski (Fot.arch.MC)

- Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które wejdzie w życie w połowie 2016 r., wzmocni ochronę danych obywateli przy uwzględnieniu potrzeb biznesu, który z nich masowo korzysta - mówi w wywiadzie dla Parlamentarny.pl Witold Kołodziejski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. To właśnie ten resort jest odpowiedzialny za wdrożenie przepisów o big data.

Zwraca pan uwagę, że resort cyfryzacji ma wiele pracy do wykonania w sprawie danych osobowych. Jednym z ważnych wyzwań jest ich ochrona w zakresie tzw. „big daty”. Przyznam, że brzmi to intrygująco, niczym nazwa zespołu bigbitowego. Co to jest konkretnie owa „big data”?

Witold Kołodziejski: - Wraz z postępem technologicznym coraz łatwiej jest gromadzić i analizować olbrzymie zbiory danych, zwłaszcza w internecie.

Najnowszy trend w analizie informacji, umożliwiający ich przetwarzanie i łączenie w poszukiwaniu wartości biznesowej to tzw. „big data”. To niejako krwioobieg i siła napędowa nowo powstających produktów i usług, modeli biznesowych i metod naukowych. Takie działania sprzyjają konkurencyjności w gospodarce oraz wysokiej jakości usług publicznych.

Oznacza to nowe możliwości w dziedzinie analizy i przewidywania zjawisk społecznych oraz jak najlepszego dostosowywania produktu i usług do potrzeb odbiorców.

Zwiększone zdolności przetwarzania dużych zbiorów danych niosą ze sobą ogromny potencjał w różnych dziedzinach, zarówno ważnych z punktu widzenia użyteczności publicznej, jak i sprzyjających poprawie jakości życia.

Nowe techniki przetwarzania i analizy danych oznaczają lepsze wyniki, procedury i decyzje, co może być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w sektorze prywatnym jak i przez administrację publiczną.

Jakie przykładowo?

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.