Wilczyńska, RWE GBS: Wymagania pokolenia Y są większe, gdyż byli wychowywani w innych czasach

0 0
Wilczyńska, RWE GBS:  Wymagania pokolenia Y są większe, gdyż byli wychowywani w innych czasach
Eliza Wilczyńska, fot. Piotr Szalański

– Więcej zależy od osobowości i motywacji konkretnej osoby niż od przynależności do pokolenia. Na pewno Igrekom zależy na rozwoju i to nie tylko takim, który wiąże się z awansem – mówi Eliza Wilczyńska, HR menedżer w RWE GBS Polska.

Planujecie zatrudnić 100 osób. Kto ma szansę na pracę?

Eliza Wilczyńska, HR menedżer w RWE GBS Polska: – Oferujemy pracę w finansach i księgowości, na różnych stanowiskach. Poszukujemy głównie osób, które rozpoczynają karierę i są chętne do tego, aby się uczyć.

Wolne wakaty mamy również dla młodych profesjonalistów z doświadczeniem. Staramy się, aby nasze zespoły były zróżnicowane tak, żeby było w nich miejsce zarówno dla osób z dużym doświadczeniem, jak i dla tych dopiero rozpoczynających karierę.

Wtedy mamy pewność, że każdy, kto potrzebuje, otrzyma pomoc i wsparcie merytoryczne od osoby bardziej doświadczonej.

Czytaj też: Starsi nie rozumieją igreków. I odwrotnie. Jak ich pogodzić?

Jakie wymagania muszą spełniać kandydaci?

– Ne oczekujemy doświadczenia w zakresie finansów i księgowości. W dużej mierze obsługujemy spółki niemieckie i brytyjskie, więc często warunkiem koniecznym jest znajomość niemieckiego i angielskiego. Nie oznacza to, że nie zatrudniamy osób znających inne języki.

Aktualnie rozpoczynamy rekrutację osób mówiących po holendersku. Wychodzimy z założenia, że znajomości biznesu czy finansów możemy dosyć szybko nauczyć naszych pracowników, dlatego głównym kryterium, które stosujemy podczas rekrutacji, to znajomość języków.

W Krakowie w 85 centrach usług wspólnych z zagranicznym kapitałem pracuje 30,6 tys. osób. Co zrobić, by przyciągnąć najlepszych?

– Nie jest to łatwe. Nie wystarczy tu tylko oferowane wynagrodzenie, chociaż nie jest ono oczywiście bez znaczenia. O konkurencyjności decydują również inne wartości, które firma oferuje swoim pracownikom.

Czytaj też: Pokolenie Y: lojalność dla pracodawcy w zamian za nowe wyzwania

Jednym z ważnych elementów jest również możliwość rozwoju – nauka nowych kompetencji czy rozszerzanie wiedzy. Ten aspekt bardzo często przyczynia się do decyzji o zmianie pracy.

Istotna jest także kultura organizacyjna firmy i wartości, na które stawia pracodawca, oraz dobra atmosfera w pracy i relacje między pracownikami i szefostwem.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.