Wilczyńska, RWE GBS: Wymagania pokolenia Y są większe, gdyż byli wychowywani w innych czasach

– Więcej zależy od osobowości i motywacji konkretnej osoby niż od przynależności do pokolenia. Na pewno Igrekom zależy na rozwoju i to nie tylko takim, który wiąże się z awansem – mówi Eliza Wilczyńska, HR menedżer w RWE GBS Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wilczyńska, RWE GBS: Wymagania pokolenia Y są większe, gdyż byli wychowywani w innych czasach

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

24 gru 2014 5:00


Planujecie zatrudnić 100 osób. Kto ma szansę na pracę?

Eliza Wilczyńska, HR menedżer w RWE GBS Polska: – Oferujemy pracę w finansach i księgowości, na różnych stanowiskach. Poszukujemy głównie osób, które rozpoczynają karierę i są chętne do tego, aby się uczyć.

Wolne wakaty mamy również dla młodych profesjonalistów z doświadczeniem. Staramy się, aby nasze zespoły były zróżnicowane tak, żeby było w nich miejsce zarówno dla osób z dużym doświadczeniem, jak i dla tych dopiero rozpoczynających karierę.

Wtedy mamy pewność, że każdy, kto potrzebuje, otrzyma pomoc i wsparcie merytoryczne od osoby bardziej doświadczonej.

Czytaj też: Starsi nie rozumieją igreków. I odwrotnie. Jak ich pogodzić?

Jakie wymagania muszą spełniać kandydaci?

– Ne oczekujemy doświadczenia w zakresie finansów i księgowości. W dużej mierze obsługujemy spółki niemieckie i brytyjskie, więc często warunkiem koniecznym jest znajomość niemieckiego i angielskiego. Nie oznacza to, że nie zatrudniamy osób znających inne języki.

Aktualnie rozpoczynamy rekrutację osób mówiących po holendersku. Wychodzimy z założenia, że znajomości biznesu czy finansów możemy dosyć szybko nauczyć naszych pracowników, dlatego głównym kryterium, które stosujemy podczas rekrutacji, to znajomość języków.

W Krakowie w 85 centrach usług wspólnych z zagranicznym kapitałem pracuje 30,6 tys. osób. Co zrobić, by przyciągnąć najlepszych?

– Nie jest to łatwe. Nie wystarczy tu tylko oferowane wynagrodzenie, chociaż nie jest ono oczywiście bez znaczenia. O konkurencyjności decydują również inne wartości, które firma oferuje swoim pracownikom.

Czytaj też: Pokolenie Y: lojalność dla pracodawcy w zamian za nowe wyzwania

Jednym z ważnych elementów jest również możliwość rozwoju – nauka nowych kompetencji czy rozszerzanie wiedzy. Ten aspekt bardzo często przyczynia się do decyzji o zmianie pracy.

Istotna jest także kultura organizacyjna firmy i wartości, na które stawia pracodawca, oraz dobra atmosfera w pracy i relacje między pracownikami i szefostwem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.