Więźniowie uciekają z pracy

118 więźniów w ciągu pół roku uciekło z pracy - podaje portal Money.pl. Jak informuje, to efekt m.in. rządowego programu "Praca dla więźniów".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Więźniowie uciekają z pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

11 sie 2017 21:49


Niedawno resort sprawiedliwości informował, że według danych na koniec marca w Polsce zatrudnionych jest ogółem 31,5 tys. osadzonych (to wzrost o 7,6 tys. w porównaniu ze styczniem 2016 r.). Odpłatnie pracuje 12,6 tys. (wzrost o 2,9 tys.), a nieodpłatnie - 18,9 tys. (wzrost o 4,7 tys.). Wskaźnik zatrudnienia więźniów wynosi 46,2 proc. - co oznacza wzrost o 32 proc. w porównaniu ze styczniem 2016 r.

Tymczasem okazuje się, że dla niektórych więźniów, okazja zatrudnienia, jest okazją do ucieczki. Jak podaje portal Money.pl z pracy uciekło w ciągu pół roku 118 skazanych. Te dane w rozmowie z portalem potwierdziła mjr Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Służby Więziennej.

Jak poinformowała, w ramach tzw. "oddaleń" są i tacy skazani, którzy zniknęli tylko na chwilę i tacy, którzy już do więzienia postanowili nie wracać. Ci drudzy są w tej chwili oczywiście poszukiwani.

Money.pl poprosił o komentarz do danych wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który odpowiada w resorcie sprawiedliwości za program zatrudniania więźniów.

- Gdy przychodziłem do Ministerstwa Sprawiedliwości, pracowało około 20 tys. więźniów. Dziś pracuje 36 tys. skazanych. Nigdy w historii III RP tylu więźniów nie pracowało. To oczywiście obniża koszt dla obywatela i poprawia resocjalizację. Z drugiej strony, skoro o tyle więcej osób pracuje, to liczba oddaleń też rośnie. Realnie jednak spada stosunek oddaleń do ogółu pracujących - odpowiedział money.pl wiceminister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.