Wielka Brytania: Będzie kolejne referendum w sprawie Brexitu? "Wielu ludzi zostało wprowadzonych w błąd"

• Owen Smith pretendent do stanowiska przewodniczącego opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy opowiedział się za jeszcze jednym referendum.
• Brytyjczycy wypowiedzieliby się w nim na temat ewentualnej umowy zawartej między Londynem a UE w sprawie Brexitu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania: Będzie kolejne referendum w sprawie Brexitu? "Wielu ludzi zostało wprowadzonych w błąd"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 lip 2016 10:50


Smith, który będzie ubiegał się o stanowisko szefa laburzystów, w wywiadzie dla czwartkowego (14 lipca) "Guardiana" oznajmił, że "wielu ludzi zostało wprowadzonych w błąd" przed czerwcowym referendum.

Polityk wyraził opinię, że Partia Pracy powinna w sposób rozsądny i dojrzały przedstawić konsekwencje referendum z 23 czerwca, w którym prawie 52 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za wyjściem z UE.

"Sądzę, że jest wiele osób, które głosowały w dobrej wierze za Brexitem i uważają, że to będzie dobre dla ich rodzin i społeczności, i szanuję je za podjęcie takiej decyzji" - oświadczył Smith. Jak jednak dodał, wielu ludzi mówi sobie teraz, że "nie była to dobra decyzja" i jest "wściekłych, że wyraźnie zostali wprowadzeni w błąd przez kampanię na rzecz Brexitu".

Czytaj też: Referendum ws. Brexitu do powtórki?

Podkreślił, że opinia publiczna chce wiedzieć, jaka umowa zostanie zawarta w sprawie Brexitu i "powinna być jej dana kolejna szansa". "To oznacza drugie referendum lub wybory, kiedy warunki będą już znane" - ocenił Smith.

Smith to drugi po Angeli Eagle konkurent obecnego lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna w przyspieszonych wyborach partyjnych. W rozmowie z "Guardianem" Smith wyraził przekonanie, że sytuacja byłaby bardziej klarowna i jednoznaczna, gdyby do rywalizacji z Corbynem stanęła tylko jedna osoba.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.