Wiceprezes Amazona: Nasi pracownicy będą mieli trzydniowe weekendy. To kwestia oszczędności

Pracownicy polskich centrów logistycznych koncernu Amazon będą pracować w dość nietypowym systemie - 4 razy 10 godzin w tygodniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiceprezes Amazona: Nasi pracownicy będą mieli trzydniowe weekendy. To kwestia oszczędności

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 paź 2014 17:16


- To kwestia oszczędności - tłumaczy w rozmowie z money.pl Tim Collins, wiceprezes amerykańskiego koncernu Amazon, odpowiedzialny za operacje logistyczne w Europie. 

- To bardzo nowatorskie rozwiązanie, ale bardzo praktyczne. Dzięki temu 40 godzin pracy tygodniowo nasi ludzie wyrabiają w cztery, a nie pięć dni. W efekcie mają kolejny bonus - trzydniowy weekend. Kto by tak nie chciał? - wyjaśnia.

Czytaj też: Rafał Mróz: Żeby pracować w Amazonie trzeba stronić od alkoholu

Jak wyjaśnia w wywiadzie udzielonym dla portalu money.pl, taki system pracy to również niższe koszty transportu. Przypomnijmy, pracownicy Amazona są dowożeni do pracy nawet z miejscowości oddalonych o 80 km od magazynów.

- Ludzie rzadziej jeżdżą do i z pracy, więc zużywają mniej paliwa i nie stoją w korkach. Oszczędzają dwadzieścia procent kosztów i czasu dojazdów. Transport zbiorowy też jest oczywiście odpowiednio tańszy - tłumaczy.

W nawiązaniu do strajków w niemieckich magazynach Amazona, Collins został również zapytany o to, czy w centrach we Wrocławiu i Poznaniu powstaną związku zawodowe.

Czytaj też: Pracownicy Amazona znów strajkują. Zbuntowało się prawie 2 tys. osób

- Pracownicy mają możliwość zrzeszania się, tworzenia rad pracowniczych i innych form komunikowania się z kierownictwem - odpowiada Collins. - Przestrzegamy wszystkich praw pracowniczych, a komunikacja z załogą to podstawa.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.