Warszawkie galerie handlowe będą otwarte w każdą niedzielę? Jest sposób na nowe przepisy

Grupa Unibail-Rodamco , właściciel Arkadii, Galerii Mokotów, Galerii Wileńskiej i CH Ursynów, znalazła sposób na ustawę zakazującą handlu w niedziele.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawkie galerie handlowe będą otwarte w każdą niedzielę? Jest sposób na nowe przepisy

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

9 lut 2018 17:40


Reporterzy portalu naszemiasto.pl twierdzą, że dotarli do pisma, które jest rozsyłane do najemców największych galerii handlowych w Warszawie. "Centra handlowe grupy Unibail-Rodamco będą otwarte w niedziele objęte ograniczeniami" - czytamy w dokumencie.

Z dokumentu wynika, że galerie będą otwarte w standardowych godzinach. „Oczekujemy, że Najemcy prowadzący działalność, na którą Ustawa bezpośrednio nie wpływa, pozostawią swoje lokale otwarte dla Klientów” - cytuje dokument portal naszemiasto.pl. 

- Ustawa ograniczająca handel nie dotyczy galerii handlowych. Mamy bardzo dużo operatorów, którzy nie są sklepami i nie są objęci ustawą. W tej chwili czekamy na odpowiedź najemców, którzy zadecydują czy będą chcieli być otwarci w tych dniach – tłumaczy Monika Lewczuk-Kuropaś, rzecznik prasowy Unibail-Rodamco Polska.

Jak przypomina naszemiasto.pl, ustawa nie zakazuje handlu m.in. w kwiaciarni, sklepach z dewocjonaliami, w sklepikach szpitalnych, na stacjach benzynowych, w internecie, w piekarniach (do godz. 13) i w kioskach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

9 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Lolek 2018-02-18 20:53:55

Ludzie kiedyś radzili sobie w tygodniu. Teraz ludziska przychodzą do sklepów i pracownikom trują życie, są chamscy brak im kultury. Sam pracuję w niedzielę i wiem jak to jest. Przychodzą do swojego drugiego kościoła, bo w kościele ksiądz nie potrafi nauczać.

Ala 2018-02-11 12:58:14

Milion sposobów na obejście tego durnego zakazu. A wyborcy PIS nadal się cieszą z kolejnego "sukcesu"...

Halo 2018-02-11 11:55:49

Żeby się nie dorobili przypadkiem!Matoły k....a.