Warren Buffett: Ta umiejętność zwiększy twoje szanse na rynku pracy o 50 proc.

Warren Buffet, amerykański przedsiębiorca i miliarder, doradził młodym studentom biznesu co powinni zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy o 50 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warren Buffett: Ta umiejętność zwiększy twoje szanse na rynku pracy o 50 proc.

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 sty 2017 15:12


Według Warrena Buffetta, którego majątek szacuje się na 67 mld dolarów (tylko w ubiegłym roku amerykański przedsiębiorca powiększył go o 12 mld dolarów), wysiłek, który włożymy w udoskonalanie swoich umiejętności komunikacji - a konretnie, publicznego przemawiania - będzie się zwracał w trakcie trwania całej naszej kariery.

- Więc teraz, możesz podnieść swoją wartość o 50 proc. zdobywając umiejętność komunikacji i publicznego przemawiania - powiedział Buffett podczas z zajęć ze studentami na Uniwersytecie w Kolumbii.

Według niego, umiejętność publicznego przemawiania jest najlepszą umiejętnością, która może rozkręcić karierę.

- Możecie myśleć: "Super, ale boję się przemawiać publicznie". To nic, ja też się tego bałem - dodał.

Jeszcze jako młody doradca, Buffett zapisał się na kurs publicznego przemawiania w Dale Carnegie, ale zrezygnował z niego już podczas pierwszej próby, ze strachu przed przemawianiem. Pokonał swój strach i druga próba była już bardziej udana. Dziś dumnie prezentuje certyfikat z Dale Carnegie w swoim biurze.

W opinii Chrisa Andersona, kuratora TED, umiejętność publicznego przemawiania jest dziś ważniejsza niż kiedykowiek. Przekonuje o tym w książce "TED Talks".

- Twoim celem jest wykreowanie empatii pomiędzy tobą a rozmówcą. Wywołanie emocji, podzielenie się wiedzą oraz promocją wspólnego snu. Umiejętność publicznego przemawiania jest jedną z tych umiejętności, które pomogą ci osiągnąć wszystkie te cele - uważa Anders.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.