W tym modelu pracuje na świecie już pół miliona osób

Firmy stosunkowo młode na rynku, ze względu na krótki staż, mogą mieć nieco utrudnioną drogę do zdobycia dofinansowania zewnętrznego. Jednak mogą się przyjrzeć kondycji swoich finansów i ograniczać własne wydatki, np. związane z utrzymywaniem biura.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W tym modelu pracuje na świecie już pół miliona osób

PODZIEL SIĘ


Autor: Propertynews.pl

Property News

21 cze 2016 16:22


W Polsce coraz popularniejsze staje się korzystanie z przestrzeni coworkingowych. Według danych magazynu Deskmag, w tym modelu pracuje na świecie już pół miliona osób. W Polsce obecnie liczba takich przestrzeni szacowana jest na 150.

Czytaj też: Coworking zastąpi pracę w domu? Wypożyczanie miejsc pracy coraz popularniejsze

Z każdej z nich korzysta kilka czy kilkanaście firm. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na pracę w modelu coworkingowym, ponieważ jest to dla nich szansa na obniżenie kosztów utrzymania biznesu, ale nie tylko.

– Często firmy pracujące w jednej przestrzeni po prostu wymieniają się usługami. Dodatkowo wiele biur coworkingowych i przestrzeni dla start-upów oferuje, oprócz miejsca do pracy, spotkania z mentorami, warsztaty dotyczące m.in. finansowania czy wydarzenia networkingowe. Rozwój takiej infrastruktury jest dużym ułatwieniem dla osób rozwijających swój pomysł na biznes – mówi Marta Bloch, przedstawicielka przestrzeni coworkingowej Idea Hub.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.