W tych branżach firmy bankrutują najczęściej

0 0
W tych branżach firmy bankrutują najczęściej

W lutym br. 65 firm ogłosiło upadłość - wynika z danych Monitora Sądowego i Gospodarczego. To o 12,2 proc. mniej niż rok temu i o 6,6 proc. więcej niż w styczniu 2014 r. - podkreśliła Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Według KUKE gospodarka Polski wychodzi z zeszłorocznego spowolnienia w szybszym tempie niż się tego spodziewano. Eksperci wskazali, że w ostatnich dwunastu miesiącach (od marca 2013 r. do lutego 2014 r.) na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyły 852 przedsiębiorstwa.

Nadal najwięcej bankructw jest w branżach: budowlanej, związanej z produkcją sprzętu transportowego oraz z działalnością finansową i ubezpieczeniową.

KUKE zwróciło uwagę na spadek liczby upadłości w branży meblarskiej. "Problemy branży meblarskiej należą raczej do przeszłości, głównie dzięki eksportowi. Perspektywy są również dość obiecujące, gdyż wraz z ożywieniem w branży budowlanej pojawi się dodatkowy popyt na zakup nowego wyposażenia" - podkreślono.

Przed rokiem, w lutym 2013 r., najwięcej firm upadło w branży związanej z kulturą, rozrywką i rekreacją, w budownictwie oraz produkcji mebli.

W lutym br. nie było upadłości w branżach: farmaceutycznej, związanej z wytwarzaniem i przetwarzaniem koksu oraz rafinacją ropy naftowej.

KUKE szacuje, że w całym 2014 roku upadnie ok. 839 firm, czyli o 5,3 proc. mniej niż 2013 roku. Swoje prognozy Korporacja oparła na założeniu, że tempo wzrostu gospodarczego w tym roku wyniesie 3 proc., a wskaźnik rentowności obrotu netto firm wzrośnie do 4,5 proc.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Nie ma reguły. Firmy uciekają, a nie bankrutują. Wejdźcie na stronę kancelarii Polinvestor, poczytajcie o Delaware. Skoro firma ma możliwość działalności bez vat, dochodowego i zus, to jak ma chcieć dalej działać w Polsce?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.