W sporcie i w biznesie liczą się wyniki - metody zarządzania Manchester United

0 0
W sporcie i w biznesie liczą się wyniki - metody zarządzania Manchester United
W Manchester United procesy zarządzania wynikami i efektywnością zawodników stały się nieodzownym elementem budowania sukcesu drużyny. (Fot.: aon.com)

• W Manchester United zespół i metodologia zarządzania wynikami piłkarzy nazywa się "performance services".
• Podejście służące inspirowaniu, stymulowaniu i wspieraniu zawodników w realizacji celów klubu ma zastosowanie również w biznesie.
• Ekspertka Aon Hewitt radzi menedżerom, w jaki sposób mogą wykorzystać zarządzanie wynikami w swoich zespołach.

W sporcie i biznesie nastawienie na wyniki jest cechą wspólną. Dynamiczne środowisko działania, rosnąca liczba zmiennych czynników i konieczność podejmowania szybkich decyzji determinują sukces w obu dziedzinach.

W Manchester United procesy zarządzania wynikami i efektywnością zawodników stały się nieodzownym elementem budowania sukcesu drużyny. Dedykowany jest temu zespół performance services, kierowany przez Tony'ego Strudwicka, którego rolą jest wspieranie trenerów i piłkarzy w osiąganiu jak najwyższych wyników. Zespół łączy nowoczesne praktyki pomiaru i analizy wskaźników i danych o piłkarzach z tradycjami i stylem przywódczym zbudowanym przez Sir Alex'a Fergusona, byłego menedżera klubu.

Szukanie analogii miedzy światami sportu i biznesu to wielokrotnie sprawdzona taktyka. Z dyskusji z Tony'm Strudwick'iem na temat sposobu zarządzania wynikami w Manchester United wynika kilka praktycznych podpowiedzi dla firm, które chcą zwiększyć efektywność systemów i procesów zarządzania wynikami.

Stawiaj krótko- i długoterminowe cele

W drużynie Manchester United, cele krótkoterminowe są zawsze takie same: wygrać najbliższy mecz. W trakcie sezonu, może to być nawet kilka razy w tygodniu. Jednocześnie, długofalowa wizja klubu to "być najlepszym klubem piłkarskim na świecie – zarówno na boisku, jak i poza nim".

Aby osiągnąć cel, zarząd klubu rozwija i realizuje długoterminowy plan strategiczny, ale też zdaje sobie sprawę z potrzeby elastycznego adoptowania się do nieprzewidzianych wyzwań i okoliczności, które dzieją się tu i teraz. Menedżer, jak i cały sztab szkoleniowy na co dzień pracują nad realizacją celów długoterminowych w perspektywie całego sezonu piłkarskiego, jednocześnie zmagając się i reagując na codzienne wyzwaniami związane z treningami, kontuzjami czy słabszą dyspozycją zawodników.

– W świecie biznesu, podobnie jak w futbolu, stawianie celów w dłuższej perspektywie, np. rocznej, często traci zasadność. Stawianie ich częściej, a jednocześnie utrzymanie zespołu na odpowiednich torach – to praktyka trenerska przydatna każdemu menedżerowi – komentuje Katarzyna Stasińska, szef obszaru wynagrodzeń i zarządzania wynikami w Aon Hewitt.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.