W PZU restrukturyzacja trwa

PZU planuje uruchomienie specjalnego programu, który pomoże pracownikom objętym restrukturyzacją w poszukiwaniach nowego miejsca zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W PZU restrukturyzacja trwa

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 wrz 2014 9:44


Zarządy PZU i PZU Życie zadecydowały o wdrożeniu restrukturyzacji w 2014 r. i podjęły zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych.

-  Naszym celem jest zapewnienie pracownikom objętym zwolnieniami korzystniejszych warunków odejścia, niż gwarantują to przepisy prawa. Oprócz odpraw gwarantowanych przez tzw. ustawę o zwolnieniach grupowych, PZU chce wypłacić dodatkową odprawę zwalnianym pracownikom, którzy zawrą porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę - mówi Olga Zarachowicz, dyrektor zarządzający ds. HR w Grupie PZU.

Czytaj też: Podczas restrukturyzacji najważniejsze jest zrozumienie pracowników

- Zasady postępowania w sprawach dotyczących zwolnień grupowych oraz wysokość wypłacanych świadczeń finansowych będą przedmiotem konsultacji ze stroną społeczną - dodaje Zarachowicz.

Redukcja zatrudnienia planowana jest na okres od 1 października do 29 listopada 2014 r. Ma objąć do 230 pracowników PZU i PZU Życie.

Czytaj też: Restrukturyzacja szansą dla firm na utrzymanie się na rynku

O planowanych działaniach powiadomione już zostały związki zawodowe i rady pracowników. Tym samym rozpoczął się etap konsultacji społecznych, którego celem jest osiągnięcie kompromisowego porozumienia minimalizującego koszty społeczne oraz przeprowadzenie zmian w duchu poszanowania praw pracowników.

Zasady, na jakich będzie przeprowadzany proces zwolnień grupowych, zostaną ogłoszone po zakończeniu procesu negocjacji ze stroną związkową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.