W PGNiG konkurs dla pracowników. Do wygrania nawet 110 tys. zł

0 0
W PGNiG konkurs dla pracowników. Do wygrania nawet 110 tys. zł
Kreatywność pracowników PGNiG może się opłacić - do zgarnięcia nawet 110 tys. zł. (fot. mat.pras.)

• Wkrótce w PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) wystartuje pierwszy konkurs dla pracowników w ramach Programu Rozwoju Innowacyjności.
• Spółka szuka pomysłów na innowacyjne rozwiązania.
• Nawet 110 tys. zł mogą wygrać pracownicy PGNiG, jeśli ich innowacyjne propozycje zostaną wdrożone w spółce.

PGNiG szuka pomysłów na nowe rozwiązania, które będzie można zastosować w spółce i stawia na kreatywność swoich pracowników. Zatrudnieni w PGNiG będą mogli – indywidualnie lub w zespole – zgłaszać swoje pomysły w ponad 30 obszarach: od administracji poprzez geologię i górnictwo aż po inwestycje, ochronę środowiska czy obsługę klienta.

Nabór konkursowych projektów ogłaszany będzie nie częściej niż co pół roku w ramach przyjętego przez spółkę Programu Rozwoju Innowacyjności PGNiG.

– Konkursy, które chcemy zaproponować naszym pracownikom, pozwolą nam w pełni wykorzystać potencjał ich wiedzy i pomysłowości. Jednocześnie pomogą one wspierać kulturę dzielenia się wiedzą w grupie – mówi Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju.

Celem Programu Rozwoju Innowacyjności w PGNiG jest wyłanianie i wdrażanie w działalność spółki pomysłów pracowników na nowe rozwiązania. Na zdjęciu Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju. (fot. PTWP)
Celem Programu Rozwoju Innowacyjności w PGNiG jest wyłanianie i wdrażanie w działalność spółki pomysłów pracowników na nowe rozwiązania. Na zdjęciu Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju. (fot. PTWP)

– Liczymy na pomysłowość naszych pracowników. Ich propozycje niekoniecznie muszą dotyczyć innowacji w obszarze, przy którym pracują na co dzień. To rodzaj wewnętrznego crowdsourcingu, na którym spółka może tylko skorzystać – wyjaśnia.

Propozycje konkursowe oceniać będzie Komitet Innowacyjności powołany w celu realizacji konkursów i Programu Rozwoju Innowacyjności PGNiG. Liczyć się będzie przydatność, opłacalność, a przede wszystkim efekt projektu.

To właśnie od efektów zależeć będzie wysokość nagrody. Jeśli innowacyjny projekt przyniesie w ciągu roku spółce roczny zysk lub oszczędność w wysokości 10 tys. zł, autor bądź autorzy projektu mogą liczyć na 2 tys. zł nagrody.

Jeśli przewidywany roczny efekt wymierny przekroczy 10 mln zł, autorzy takich pomysłów mogą liczyć na 110 tys. zł. W przypadku tej najwyższej nagrody pracownik będzie mógł ją zamienić na dofinansowanie przez PGNiG studiów podyplomowych na jednej z renomowanych uczelni europejskich.

Pierwszy konkurs oraz obszary tematyczne, których będzie dotyczył, zostaną ogłoszone w sierpniu. Wtedy także opublikowany zostanie regulamin konkursów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.