W nagrodę puszka coli, za karę brak urlopu. Tak właśnie Pearl Stream motywuje pracowników

Koreański koncern w Strzelcach Opolskich poprawić efektywność swoich pracowników, dlatego też zdecydował się na wprowadzenie nowego systemu motywacyjnego. Dla kierownictwa nieistotne jest, że łamie on prawo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W nagrodę puszka coli, za karę brak urlopu. Tak właśnie Pearl Stream motywuje pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 wrz 2014 10:05


Jak donosi „Nowa Trybuna Opolska” koreański koncern Pearl Stream produkujący obudowy i monitory do telewizorów otrzymał w ostatnim czasie dużą ilość skarg od LG - głównego odbiorcy. Aby temu przeciwdziałać, szefostwo postanowiło wprowadzić nowy system motywacyjny.

Czytaj też: Nie tylko pensja motywuje pracownika. Co jeszcze?

Na czym on polega? Otóż jeśli w ciągu miesiąca wpłynie choć jedna skarga, pracownicy nie otrzymają urlopu. W przypadku gdy pojawią się dwa zażalenia, wówczas o wolnym dniu zatrudnieni będą mogli tylko marzyć przez dwa miesiące. O wiele gorzej będzie, gdy do firmy zostaną zgłoszone trzy reklamacje - wtedy nastąpią zmiany personalne.

Czytaj też: Rywalizacja w pracy motywuje, gdy nie jest brutalną walką

Koncern nie zapomniał o nagrodach. Gdy przez miesiąc nie wpłynie żadna skarga, pracownicy otrzymają puszkę coli. Za dwa miesiące bez zażaleń - pracodawcy ufundują pizzę, a za trzy miesiące - przyznana zostanie premia finansowa. Początkowo wynosiła ona 50 zł, ale kierownictwo uznało, że jest zbyt wysoka i obniżono ją do 10 zł.

- To absolutnie niezgodne z prawem pracy. Takie rzeczy są w Polsce niedopuszczalne i pracodawca nie może ich stosować - mówi na łamach "NTO" Łukasz Śmierciak, rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.