W Facebooku i Google cotygodniowe spotkania z CEO to norma

0 0
W Facebooku i Google cotygodniowe spotkania z CEO to norma

Dima Korolev ma na swoim koncie doświadczenie pracy u trzech największych, światowych gigantów branży technologicznej. Czym różni się praca w tych jednostkach?

Zdaniem Koroleva, Google jest znakomitym miejscem pracy dla młodych inżynierów, ponieważ stwarza niewiarygodne warunki do nauki. Młodzi mają okazję blisko współpracować ze starszymi i bardziej doświadczonymi pracownikami, którzy są naprawdę chętni, by im pomagać.

- Niezależnie od tego, jaką posiadasz na początku wiedzę, pierwsze 9-18 miesięcy w Google to dla młodych inżynierów czas bezcenny - mówi w wywiadzie udzielonym dla "Business Insider".

Facebook natomiast wciąż stara się działać jak mała organizacja o start-upowym charakterze. Tam nie ma procedur jak pracować z kodami i stronami.

- Można powiedzieć, że w Facebooku pracuje dużo niezależnych od siebie zespołów, które korzystają z własnych metod działania - wyjaśnia Dima Korolev. - Oni starają się osiągać cele szybko i tak naprawdę nie tworzą procesów organizacyjnych, które byłyby trwałe w dłuższej perspektywie - dodaje.

A jak wygląda praca w Microsofcie? - Microsoft jest miejscem, w którym się o ciebie troszczą i to się czuje. Jeśli raz dołączysz do zespołu - chcą żebyś z nimi został i robią wszystko, żeby cię wesprzeć - mówi Korolev.

Jeśli ktoś chce związać się z firmą na dłużej - Microsoft będzie najlepszym wyborem, ponieważ jest to firma, która poszukuje ludzi na dłużej, nawet na okres kilku lat. W Faceobooku np. produktywność może być w cenie przez trzy miesiące, a w Google - przez pięć albo sześć miesięcy. Tutaj po prostu działa się szybciej.

Pracownicy Facebooka i Google mogą również liczyć na cotygodniowe spotkania ze swoimi CEO.

- Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie będzie ci trudno uzyskać na nie odpowiedzi od samego Marka Zuckerberga czy Larry`ego Page`a - mówi Korolev. - W Microsoft natomiast trudno liczyć na to, że uzyska się odpowiedzi od samej "góry". Jeśli pytasz o rzeczy związane z przyszłością i planami firmy, musisz raczej zajmować wysoką pozycję w strukturze. Zarząd rzadko kiedy czuję potrzebę kontaktowania się bezpośrednio ze swoimi dywizjami - wyjaśnia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.