W bankowości wciąż rządzi mało kobiet. Lloyds zamierza to zmienić

Obecnie w bankach Lloyds tylko 28 proc. spośród 5 tys. stanowisk kierowniczych należy do kobiet. Ta proporcja ma się jednak zmienić. Bank planuje, aby do 2020 r. na stanowiskach zarządzających było już 40 proc. kobiet.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W bankowości wciąż rządzi mało kobiet. Lloyds zamierza to zmienić

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 lut 2014 10:07


Jak informuje portal Recruiter, w zwiększeniu szans na obejmowanie stanowisk kierowniczych przez kobiety, bank planuje wprowadzić politykę elastycznego czasu pracy.

Oznacza to, że panie będą zobowiązane do wypracowania określonej liczby godzin w miesiącu - mniejsze znaczenie będzie miało to, ile i w jakich godzinach będą pracować każdego dnia - zapowiada Fiona Cannon, dyrektor ds. zarządzania różnorodnością w Lloyds.

Zdaniem Karen Mattison, współzałożycielki firmy Timewise, zajmującej się promowaniem elastycznych form zatrudnienia, brak elastycznego czasu pracy jest jedną z głównych barier, które przeszkadzają kobietom obejmować wysokie stanowiska. Dlatego pomysł brytyjskiego banku ma duże szanse powodzenia.

Jak ocenia Raj Tulsiani, szef Green Park Executive Search twierdzi - obecnie w bankowości i finansach, kadrę zarządzają stanowi mniej niż 23 proc. kobiet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.