W bankowości wciąż rządzi mało kobiet. Lloyds zamierza to zmienić

0 0
W bankowości wciąż rządzi mało kobiet. Lloyds zamierza to zmienić

Obecnie w bankach Lloyds tylko 28 proc. spośród 5 tys. stanowisk kierowniczych należy do kobiet. Ta proporcja ma się jednak zmienić. Bank planuje, aby do 2020 r. na stanowiskach zarządzających było już 40 proc. kobiet.

Jak informuje portal Recruiter, w zwiększeniu szans na obejmowanie stanowisk kierowniczych przez kobiety, bank planuje wprowadzić politykę elastycznego czasu pracy.

Oznacza to, że panie będą zobowiązane do wypracowania określonej liczby godzin w miesiącu - mniejsze znaczenie będzie miało to, ile i w jakich godzinach będą pracować każdego dnia - zapowiada Fiona Cannon, dyrektor ds. zarządzania różnorodnością w Lloyds.

Zdaniem Karen Mattison, współzałożycielki firmy Timewise, zajmującej się promowaniem elastycznych form zatrudnienia, brak elastycznego czasu pracy jest jedną z głównych barier, które przeszkadzają kobietom obejmować wysokie stanowiska. Dlatego pomysł brytyjskiego banku ma duże szanse powodzenia.

Jak ocenia Raj Tulsiani, szef Green Park Executive Search twierdzi - obecnie w bankowości i finansach, kadrę zarządzają stanowi mniej niż 23 proc. kobiet.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.