W Adobe otrzymasz pół roku płatnego macierzyńskiego

0 0
W Adobe otrzymasz pół roku płatnego macierzyńskiego
Adobe to kolejna po Netflixie i Microsofcie firma z branży technologicznej , ogłaszająca zwiększenie przywilejów dla młodych mam. /fot. Pixabay

Po urodzeniu dziecka, świeżo upieczone mamy zatrudnione w Adobe, będą miały prawo do półrocznego płatnego urlopu macierzyńskiego.

Kalifornijska firma podążyła za trendem wydłużania urlopów macierzyńskich, który od tygodni krąży po wielkich koncernach - taki sam ruch wykonali Netflix i Microsoft. 

Jak informuje CNN, urlop w Adobe składać się będzie z 10 tygodni przeznaczonych na dojście do zdrowia oraz 16 tygodni na wychowywanie dziecka.

Wsparcie dla rodziców i opiekunów

Ci, którzy nowymi rodzicami zostaną naturalnie, ale także poprzez adopcję, otrzymają 16-tygodniowy urlop rodzicielski. Co ciekawe, możliwe będzie również otrzymanie czterech tygodni urlopu na zajęcie się chorym członkiem rodziny. 

- Jestem dumna, że zarówno my, jak i koncerny z podobnej branży, wychodzimy naprzód zmianom mającym na celu wsparcie pracujących rodzin - mówi Donna Morris, wiceprezydent ds. zarządzania ludźmi w Adobe. 

W Polsce też wspierają młode mamy

W niektórych firmach w Polsce, takich jak Tels czy Nivea Polska z grupy Beiersdorf, młode matki mogą liczyć na specjalne przywileje, ułatwiające pogodzenie opieki nad dzieckiem i powrotu do pracy.

Nowym mamom Tels Polska oferuje np. możliwość ustalenia elastycznego grafiku pracy, a w ramach świadczeń dodatkowych - dofinansowanie ubezpieczeń rodzinnych czy pobytu dziecka w żłobku lub przedszkolu.

 

Nivea z kolei wprowadziła program "Working Parents". Ma on na celu pomoc w utrzymaniu równowagi pomiędzy rodziną a pracą i stopniowy powrót do firmy po urlopie macierzyńskim. Dla kobiet w ciąży i karmiących jeszcze mam, dostępny jest w siedzibie firmy pokój wypoczynkowy. 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.