W 2014 r. spółka Work Service osiągnęła najlepsze wyniki w historii

0 0
W 2014 r. spółka Work Service osiągnęła najlepsze wyniki w historii
Tomasz Misiak i Tomasz Hanczarek (fot.PTWP/Piotr Waniorek)

Przychody Work Service w okresie 12 miesięcy 2014 roku wzrosły o 89 proc. r/r., do poziomu ponad 1 739 mln zł., a zysk netto wyniósł ponad 52,4 mln zł, co oznacza 77 proc. wzrost w porównaniu do wyników po czterech kwartałach 2013 roku.

Doskonały wynik finansowy grupy Work Service za 2014 rok jest efektem skutecznej realizacji przyjętej strategii rozwoju, zmierzającej do osiągnięcia pozycji lidera w krajach leżących w trójkącie Berlin-MoskwaStambuł.

Dzięki przeprowadzonym transakcjom grupa Work Service jest obecna w 9 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tworząc komplementarną ofertę dla ponad 3 tysięcy klientów. Stałe podnoszenie marży sprzedażowej, poprawa cyklu konwersji gotówki, a także włączenie do grupy przejętych spółek przełożyło się na zanotowany zysk za 2014 rok na poziomie ponad 1 739 mln zł.

Czytaj też: Hanczarek, Work Service: Okres prac sezonowych wygeneruje 100 tys. nowych miejsc pracy

- Osiągnięcie tak dobrego wyniku finansowego za 2014 rok potwierdza, że podejmowane przez nas działania i konsekwentnie realizowana strategia przynoszą zapowiadane skutki. Już w ubiegłym roku osiągnęliśmy pozycję lidera na rynku Europy Środkowej pod względem udziałów wartościowych, a nasze ambicje sięgają jeszcze dalej. Mając tak silną pozycję i odpowiednie usytuowanie geograficzne, chcemy wykorzystać niepowtarzalną sytuację na rynku usług personalnych. Rok do roku rośnie on w tempie dwucyfrowym, a penetracja tego rynku w Europie Środkowo-Wschodniej jest ciągle zdecydowanie niższa niż w krajach Europy Zachodniej – podkreśla Tomasz Hanczarek, prezes Work Service. - To daje nam duże możliwości do dalszego rozwoju biznesowego na rynkach międzynarodowych - dodaje.

Skonsolidowane wyniki finansowe za cztery kwartały 2014 r. uwzględniają wyniki spółek: Antal International (od 4Q 2013), Work Express wraz ze spółkami córkami (od 1Q 2014), Prohuman wraz ze spółkami córkami. (od 1Q 2014), Human Existence (od 3Q 2014).

Czytaj też: Work Service, praca, wynagrodzenia: Pracodawcy planują rekrutacje i podwyżki

Warto podkreślić, że zakładając konsolidację spółek z grupy Fiege przez okres 12 miesięcy roku 2014, wzrost skali działalności Grupy jest jeszcze bardziej imponujący. Skonsolidowane przychody wyniosłyby łącznie 1 877,5 mln zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost skali działalności (o 104 proc.). Wartość przychodów generowanych poza Polską wzrosła w 2014 roku do 40,2 proc., wobec 22,2 proc. w 2013 r.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.