Ukraińscy przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w Polsce

Regularne rewizje i bezpodstawne konfiskaty mienia zmuszają ukraińskich przedsiębiorców do ucieczki z rodzimego kraju. Szansę na rozwój działalności biznesmeni dostrzegają w innych państwach europejskich, w tym również Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ukraińscy przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

4 lut 2016 8:53


Kwestie polityczne i przeszkody stawiane przez państwo utrudniają wielu biznesmenom funkcjonowanie na ukraińskim rynku. Aby zabezpieczyć przyszłość swojego interesu oraz zminimalizować ryzyko w oczach klienta, wielu z nich decyduje się na przeniesienie siedziby chociażby do Polski. Zdeterminowana jest zwłaszcza branża IT. W naszym kraju działają już takie firmy z Ukrainy, jak: NIC.UA, Betegy czy Preply.

Polska jest dla ukraińskich przedsiębiorstw idealnym miejscem na rozwój biznesu z punktu widzenia geograficznego (blisko stąd do Kijowa), ale przede wszystkim – ekonomicznego.

- Dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej władzy udało się zbudować infrastrukturę i stworzyć korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Na szczególną uwagę zasługuje też wysokie tempo rozwoju gospodarki. Bloomberg wskazuje, że w 2015 r. Polska osiągnęła najwyższy wzrost PKB w strefie Schengen, na poziomie prawie 3,5 proc. – wyjaśnia Sergiy Myshko, global PR menedżer w firmie Preply.

Nasz rynek zyskuje na przenoszeniu się ukraińskich firm w wielu kwestiach. - Po pierwsze, przedsiębiorcy odprowadzają tutaj swoje podatki i korzystają z usług. Z kolei każde otwarte biuro generuje nowe miejsca pracy, nie tylko dla Ukraińców, lecz także Polaków. Co więcej, pracownicy ściągnięci do Polski wspierają rozwój miejscowej gospodarki – informuje ekspert.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.