Ukraińscy przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w Polsce

0 0

Regularne rewizje i bezpodstawne konfiskaty mienia zmuszają ukraińskich przedsiębiorców do ucieczki z rodzimego kraju. Szansę na rozwój działalności biznesmeni dostrzegają w innych państwach europejskich, w tym również Polsce.

Kwestie polityczne i przeszkody stawiane przez państwo utrudniają wielu biznesmenom funkcjonowanie na ukraińskim rynku. Aby zabezpieczyć przyszłość swojego interesu oraz zminimalizować ryzyko w oczach klienta, wielu z nich decyduje się na przeniesienie siedziby chociażby do Polski. Zdeterminowana jest zwłaszcza branża IT. W naszym kraju działają już takie firmy z Ukrainy, jak: NIC.UA, Betegy czy Preply.

Polska jest dla ukraińskich przedsiębiorstw idealnym miejscem na rozwój biznesu z punktu widzenia geograficznego (blisko stąd do Kijowa), ale przede wszystkim – ekonomicznego.

- Dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej władzy udało się zbudować infrastrukturę i stworzyć korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Na szczególną uwagę zasługuje też wysokie tempo rozwoju gospodarki. Bloomberg wskazuje, że w 2015 r. Polska osiągnęła najwyższy wzrost PKB w strefie Schengen, na poziomie prawie 3,5 proc. – wyjaśnia Sergiy Myshko, global PR menedżer w firmie Preply.

Nasz rynek zyskuje na przenoszeniu się ukraińskich firm w wielu kwestiach. - Po pierwsze, przedsiębiorcy odprowadzają tutaj swoje podatki i korzystają z usług. Z kolei każde otwarte biuro generuje nowe miejsca pracy, nie tylko dla Ukraińców, lecz także Polaków. Co więcej, pracownicy ściągnięci do Polski wspierają rozwój miejscowej gospodarki – informuje ekspert.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.