Uber: Start-up z 7 tys. pracowników?

0 0
Uber: Start-up z 7 tys. pracowników?
- Chcemy przyciągać ludzi, którzy potrafią działać sami - powiedział Pierre-Dimitri Gore-Coty, dyrektor operacyjny Ubera. (Fot.: PTWP)

Choć Uber jest wielotysięczną, międzynarodową korporacją, ciągle bywa nazywany "amerykańskim start-upem". Jeden z dyrektorów firmy uważa, że to dzięki "start-upowemu" systemowi zarządzania.

- Uber ciągle jest postrzegany jak mały startup. A przecież działamy w 400 miastach i zatrudniamy 7 tys. pracowników na świecie - zwraca uwagę Pierre-Dimitri Gore-Coty, dyrektor operacyjny Ubera w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

- Sądzę, że to nie przez wielkość, tylko dlatego, że trzymamy się pewnego pomysłu na kulturę zarządzania - wyjaśnia.

Według dyrektora Uber składa się z małych, lokalnych drużyn, które budują biznes u siebie. Rolą firmy jest je wpierać, nie kontrolować. Firmie zależy nie na tym, żeby kontrolować każdy pojedynczy element; zamiast tego pozwala swoim ludziom działać autonomicznie, także popełniać błędy, za które nie zawsze muszą być karani.

- Mamy kilka maksym. Jedną z nich jest „Let the builder build” (pozwól budowniczemu budować). Według niej, zadaniem Ubera jest usuwać przeszkody i biurokrację przed ludźmi, którzy chcą budować, chcą robi coś sami, chcą być innowacyjni - mówi Gore-Coty.

- Sądzę, że takie podejście przyciąga talenty. A tego właśnie chcemy: przyciągać ludzi, którzy potrafią działać sami. Stąd bierze się innowacyjność - dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Teraz mówi się, ze uber jest pionierem sharing economy, ale wydaje mi się, ze bardziej można mówić o jadezabiore czy blablacar jeśli chodzi o pionierów. Uber kojarzy mi się teraz tylko z dużą rywalizacją.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.