Uber: Przedsiębiorcy z Polski mogą wziąć udział w europejskim programie Ubera

0 0
Uber: Przedsiębiorcy z Polski mogą wziąć udział w europejskim programie Ubera
Uber w komunikacie tłumaczy, że każdy kto chce wziąć udział w UberPITCH "będzie mógł nacisnąć przycisk w aplikacji i spróbować zamówić przejazd z jednym z najlepszych lokalnych inwestorów" (fot.youtube.com)

Oferujący alternatywne usługi przewozowe Uber ogłosił, że przedsiębiorcy z Polski mogą wziąć udział w krajowej edycji europejskiego programu, pomagającego w promocji własnego startupu. Twórcy najlepszych pomysłów spotkają się z szefem Ubera.

"Po raz pierwszy organizujemy UberPITCH w Polsce, w ramach europejskiego wyzwania, jakie rzuca startupom na starym kontynencie Travis Kalanick (szef firmy - red.). Pierwszy UberPITCH odbędzie się w Warszawie, ale serdecznie zapraszamy do aplikowania przedsiębiorców z całej Polski. Docelowo chcemy przywieźć UberPITCH do wszystkich dziewięciu miast w Polsce, w których Uber jest dostępny i które są otwarte na innowacje i dyskusje o ich rozwoju. Mamy nadzieję, że kolejne edycje uda nam się zorganizować w Łodzi czy Wrocławiu jeszcze w tym roku" - powiedział dyrektor generalny Ubera w Polsce Kacper Winiarczyk.

Uber w komunikacie tłumaczy, że każdy kto chce wziąć udział w UberPITCH "będzie mógł nacisnąć przycisk w aplikacji i spróbować zamówić przejazd z jednym z najlepszych lokalnych inwestorów".

"Wybrani przedsiębiorcy będą mieli siedem minut, aby jak najlepiej zaprezentować swój pomysł na biznes podczas przejazdu Uberem (...) a następnie siedmiominutową informację zwrotną na temat swojej prezentacji" - podkreślono w komunikacie.

Czytaj też: Uber zainwestuje w Polsce: Szukamy osób, które chcą tworzyć lepsze miejsca do życia

Amerykański koncern podkreśla, że dzięki współpracy z licznymi funduszami VC, jak Atomico czy ETQ UberPITCH, odbędzie się w 37 miastach na terenie 21 krajów w całej Europie.

Twórca najlepszego pomysłu z Polski otrzyma wsparcie oraz mentoring - zapewnia Uber.

"W UberPITCH chodzi o wymianę wiedzy, ale też o promowanie kultury przedsiębiorczości i budowanie klimatu do dyskusji o innowacjach, który w Polsce cały czas jest bardzo potrzebny. Trudno o lepszą szansę dla młodego przedsiębiorcy, niż możliwość spotkania oko w oko z inwestorem w trakcie 15-minutowej przejażdżki autem" - ocenia menedżer ds. PR festiwalu Bitspiration Sylwia Wojtas.

Uber zapewnia, że od wtorku przedsiębiorcy z całej Polski mogą zgłaszać się do programu.

"Wybrane projekty dostaną szansę na prezentację przed inwestorami w ramach UberPITCH 6 czerwca 2016 roku. Twórcy najlepszych pomysłów z całej Europy wyjadą do Berlina na spotkanie z dyrektorem generalnym Ubera, Travisem Kalanickiem" - dodano w komunikacie.

Wśród inwestorów oceniających pomysły użytkowników znajdą się przedstawiciele wiodących firm w Polsce i Europie, m.in. Ted Persson i Monika Ocieczek z EQT Ventures, Bartłomiej Gola ze SpeedUp Group, Maciej Wieloch z Infini, Tomasz Czudowski z Google, Marcin Zaremba z PizzaPortal oraz Michał Helman z Burda International Polska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • Projekty dla start-upów, pozyskiwanie dotacji UE i pożyczek:

  artmetic.pl

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.