Twórcy mogą się starać o wsparcie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego

Twórcy i producenci filmowi mogą się starać o wsparcie finansowe z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Zarząd Województwa przeznaczył na ten cel 500 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Twórcy mogą się starać o wsparcie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

14 lis 2017 17:30


Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin powiedział podczas konferencji, że utworzenie 1 stycznia 2017 roku Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego pokazało, iż była to trafna decyzja. "Decyzja dojrzewała przez kilka lat. Wniosków o dofinansowanie produkcji filmowych było zawsze sporo. Za sprawą powołania funduszu przemawiały przede wszystkim realizacje filmów na Warmii i Mazurach, których było wiele i dzięki, którym region zyskał promocję"- podkreślił marszałek.

Zaznaczył, że I edycja konkursu na wsparcie produkcji filmowych okazała się sukcesem, ponieważ dofinansowanie zyskał obraz fabularny "Cicha Noc" w reż. Piotra Domalewskiego, który zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W środę (15 listopada) premiera tego filmu odbędzie się w Olsztynie. Z zapisów umowy o wsparciu wynika bowiem, że premiera filmu odbywa się w regionie, z funduszu którego obraz zyskał dofinansowanie. Zaproszeni goście będą mogli przed pokazem filmu, spotkać się z twórcami w tym z reżyserem Piotrem Domalewskim oraz aktorami.

Wszystkie zdjęcia, plenery i wnętrza do filmu "Cicha Noc" realizowano na Warmii. Materiał zdjęciowy powstał w niecałe 30 dni, od lutego do kwietnia 2017 roku. Debiut fabularny Piotra Domalewskiego został nagrodzony główną nagrodą na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Grającemu postać głównego bohatera Dawidowi Ogrodnikowi jurorzy przyznali nagrodę za najlepszą rolę męska. Film trafi do kin 24 listopada 2017 roku.

Na początku listopada Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy ogłosił II konkurs na wsparcie finansowe produkcji filmowych. Podobnie jak w 2017 r. Zarząd Województwa przeznaczył na ten cel 500 tys. zł. Dotacje otrzymają najlepsze projekty wyłonione przez komisje konkursową, wcześniej rekomendowane przez grono ekspertów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.