Twórca „Angry Birds" zwalnia ludzi. 130 osób na bruk

130 osób zamierzają zwolnić twórcy jednej z najpopularniejszych gier mobilnych. Chodzi o fińską firmę Rovio, która stworzyła „Angry Birds”. Dlaczego na bruku wyląduje 16 proc. pracowników twórcy gry?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Twórca „Angry Birds" zwalnia ludzi. 130 osób na bruk

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

3 paź 2014 8:49


Firma po prostu przeliczyła się. Właściciele Rovio przeszacowali rynek, a także mieli zbyt duże oczekiwania, co do zainteresowania swoimi produktami – informuje Reuters.

Czytaj też: Tutaj bawią się wszyscy, nawet prezes. Zobaczcie jak wygląda praca w Lego

- Budowaliśmy nasz zespół zakładając znacznie szybszy wzrost niż w rzeczywistości nastąpił. Dlatego dziś ogłaszamy plan uproszczenia organizacji i musimy rozważyć zwolnienia - stwierdził Mikael Hed, prezes Rovio i jeden z założycieli firmy.

Przychód firmy w ubiegłym roku wyniósł 156 mln euro, co nie jest porażającą kwotą, w porównaniu do bilansu innych twórców gier. Według Reutersa firma Supercell z Finlandii, która stworzyła grę „Clash of Clans”, w ubiegłym roku zarobiła czterokrotnie więcej w porównaniu do twórców „Angry Birds”. Natomiast King Digital Entertainment ze Szwecji, producent popularnej gry „Candy Crush Saga” przebił Rovio aż ośmiokrotnie.

Czytaj też: Polski programista tworzy gry... stopami

W związku z tym Rovio szykuje się do zwolnień. Pracę ma stracić ok. 130 osób, co stanowi 16 proc. załogi twórców „Angry Birds”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.