TVN, molestowanie, mobbing: Kamil Durczok zawieszony? O jego miejsce walczy Pieńkowska i Węglarczyk?

Kamil Durczok, szef "Faktów" TVN oskarżony w publikacjach "Wprost" o mobbing i molestowanie, kilka dni temu wydał oświadczenie, w którym zadeklarował, że oddaje się do dyspozycji zarządu. Ten podjął decyzję o jego zawieszeniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TVN, molestowanie, mobbing: Kamil Durczok zawieszony? O jego miejsce walczy Pieńkowska i Węglarczyk?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 mar 2015 11:20


Zgodnie z zapowiedziami TVN już na początku przyszłego tygodnia możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu po zakończonych pracach komisji, która bada sprawę Kamila Durczoka.

Obecnie w TVN trwają prace tego gremium, powołanego 16 lutego do zweryfikowania twierdzeń, "że osoby zatrudnione w TVN mogły być przedmiotem mobbingu lub molestowania w miejscu pracy".

Na razie przesłuchiwani są byli i obecni współpracownicy dziennikarza, ale już jutro (6 marca) przed Komisją ma stanąć sam Kamil Durczok, który stanowczo zaprzecza doniesieniom "Wprost", zgodnie z którymi miał molestować swoje podwładne. Zapowiada też walkę w sądzie z wydawcą tygodnika i dziennikarzami.

Przypomnijmy, cała sprawa zaczęła się od publikacji z początku lutego w tygodniku "Wprost", w której podano, że w jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce mogło dochodzić do molestowania seksualnego. W późniejszych materiałach "Wprost" przyznał, że anonimowe relacje pracownic TVN miały dotyczyć Kamila Durczoka, szefa "Faktów".

Jak nieoficjalnie dowiedział się "Fakt", Durczok został już jednak zawieszony przez władze TVN do odwołania. Spekuluje się, że o jego miejsce walczy Jolanta Pieńkowska i Bartosz Węglarczyk. Czy to oznacza, że dla Durczoka - niezależnie od wyników prac Komisji, która obecnie bada sprawę występowania molestowania i mobbingu w stacji - powrotu już nie będzie?

Bez względu na to, czy podawane informacje są prawdziwe, czy też nie, łatka została już przyklejona. Na pewno utrudni to bardzo powrót do telewizji i pracę przez co najmniej najbliższe kilka miesięcy – twierdzi Magda Zwolińska, bussiness unit ditector w Lighthouse Consultants.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

fan 2015-03-06 09:06:13

Nigdy w zyciu, tylko nie Jola.

iga 2015-03-05 20:29:15

Zdecydowanie Jola Pieńkowska powinna dostać tą pracę. Klasa, styl, wiedza!