Tryb pracy posłów do zmiany? Jest propozycja

Pomysł marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego ws. wprowadzenia trzytygodniowego trybu pracy posłów, to na razie wyłącznie propozycja - podkreślił dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Jak ocenił, ewentualne zmiany mogłyby "dobrze wpłynąć" na jakość pracy Izby.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tryb pracy posłów do zmiany? Jest propozycja

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

14 lis 2017 16:56


O tym, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński proponuje, by posłowie pracowali w cyklu trzytygodniowym poinformowała  "Rzeczpospolita". Jeden tydzień poświęcony byłby obradom plenarnym, drugi - pracy w komisjach, a trzeci - pracy posłów w terenie. "Obecnie Sejm zbiera się najczęściej na trzy dni, co dwa tygodnie. W tym czasie odbywają się posiedzenia komisji. Przykładowo podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia było ich ponad 50. Za kilka miesięcy ma się to skończyć" - czytamy w artykule "Rz".

Grzegrzółka odnosząc się do doniesień dziennika, podkreślił, że "na razie nowe rozwiązania mają charakter wyłącznie propozycji".

Według dyrektora CIS ewentualne zmiany w harmonogramie prac Sejmu, mogłyby "dobrze wpłynąć" na jakość pracy Izby, kalendarz aktywności posłów i frekwencję podczas pracy w komisjach i na sali plenarnej. "Kluczowe pozostaje zapewnienie jak najlepszej organizacji pracy Izby" - wskazał Grzegrzółka.

O propozycję Marka Kuchcińskiego, pytany był na konferencji prasowej marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Według niego idea wprowadzenia trzytygodniowego trybu pracy posłów jest bardzo ciekawa. Oświadczył, że ją popiera. W jego ocenie, zmiany zmobilizują parlamentarzystów m.in. do lepszej pracy w terenie i w komisjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.