To w tych firmach chcą pracować menedżerowie. Oto najbardziej pożądani pracodawcy w Polsce

PZU, IBM, EY, Mars, Facebook i Skanska to tylko niektóre z grona 63 firm, wyróżnionych w szóstej edycji badania "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów" realizowanego przez firmę Antal. Jakie inne marki znalazły się w gronie najlepszych?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

To w tych firmach chcą pracować menedżerowie. Oto najbardziej pożądani pracodawcy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 kwi 2016 6:01


O przyznaniu tytułów zadecydowały głosy blisko 3,5 tys. specjalistów i menedżerów z całego kraju reprezentujących różne branże. Unikalną cechą badania jest to, że jako preferowane miejsce pracy respondenci mogą wskazać dowolną firmę. Do grona laureatów trafiają więc pracodawcy, którzy skutecznie budują swój employer branding.

Najlepsi w swoich branżach

Specjaliści i menedżerowie wytypowali najbardziej pożądanych pracodawców w czternastu branżach. 28 z 63 laureatów to firmy, których nie było w ubiegłorocznym zestawieniu. W branży bankowości, ubezpieczeń i instytucji finansowych jedynie PZU utrzymało się w gronie laureatów. Wyróżnione zostały łącznie cztery firmy ubezpieczeniowe i jeden bank.

Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w branży IT i telekomunikacji. Choć ten sektor biznesowy należy do najbardziej innowacyjnych i dynamicznie zmieniających się w czasie, nie ma to przełożenia na zmiany w preferencjach pracowników. Google, IBM i Microsoft (dokładnie w tej kolejności) zajmują wspólnie podium już po raz czwarty, zaś Apple i Samsung jedynie zamieniły się miejscami względem ubiegłego roku.

Warto też wspomnieć o branżach, w których niekwestionowani liderzy zdecydowanie dominują nad pracodawcami z kolejnych miejsc w rankingu. Sytuacja ta pojawia się w przypadku wspomnianej wcześniej firmy Google, jednak najwyraźniej widać to w consultingu, gdzie EY zdobył aż 40 proc. głosów specjalistów i menedżerów (patrz tabela wyżej).

Podobnymi sukcesami w swoich branżach mogą też pochwalić się Mars Polska, Facebook i Skanska.

Jeśli chodzi o handel detaliczny i e-commerce, liderem jest Ikea, a w branży opieki zdrowotnej, farmacji i sprzętu medycznego, najbardziej pożądanym pracodawcą jest firma Roche.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

j. 2016-07-01 11:39:10

ja bym dodała parę innych firm, ale wiadomo że w rankingu wszyscy się nie zmieszczą. poza tym, dopiero zaczynam swoją przygodę z poważnymi firmami. teraz jestem na stażu w impelu i nie powiem- chętnych było sporo żeby się dostać :) ale było warto, bo to czego teraz się uczę zaprocentuje mi w przyszłości. solidne podstawy i dużo praktyki. dobrze spędzony czas!

Analityk 2 2016-04-28 12:21:18

Najbardzie miarodajne są badania prowadzone wśród pracowników na temat obecnego pracodawcy. AON Hewitt prowadziło takie badania ale nieliczni pracodawcy chwalą się wynikami ;)

analityk 2016-04-28 00:16:42

Najbardziej pożądany nie znaczy najlepszy pracodawca w danej kategorii. To, że aż tyle osób chciałoby pracoważ w powyższych firmach nie znaczy, że Ci którzy już tam pracują są również tak rozentuzjazmowani swoją firmą. Dla pełnego obrazu tej analizy przydałaby się statystyka jaki procent respondentów zagosował na sojego obecnego pracodawcę, a jaki na inną firmę ;)