Tesco: Będą zwolnienia menedżerów, którzy zawyżyli zyski?

Jeden z ośmiu pracowników centrali Tesco zawieszonych w związku z zawyżeniem zysku przez firmę o 0,25 mld funtów, nie pracuje już w spółce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tesco: Będą zwolnienia menedżerów, którzy zawyżyli zyski?

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/BBC/Retail Week

dlahandlu.pl

28 lis 2014 12:47


Takie rewelacje podaje BBC. Ponadto, jak przewiduje Retail Week - prawdopodobnie pozostałych siedem osób odsuniętych od swoich obowiązków może opuścić Tesco już w następnym tygodniu, gdy tylko zakończy się wewnętrzne dochodzenie w firmie. 

Czytaj też: Były prezes Tesco w Polsce zamieszany w aferę finansową w spółce

Przypomnijmy, 22 września 2014 r. Tesco poinformowało o tym, że zawyżyło oczekiwany zysk w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego o 250 mln funtów.

Na wiadomość o tym akcje Tesco natychmiast potaniały o ok. 10 proc. Ogółem w ciągu ostatniego roku kurs akcji Tesco na giełdzie w Londynie zmalał o ok. 50 proc.

Zawyżony zysk Tesco dotyczy okresu sześciu miesięcy, zakończonego 23 sierpnia 2014 r. Pod koniec sierpnia brytyjska sieć poinformowała, że zysk dla tego okresu wyniesie 1,1 mld funtów. Wówczas Tesco zmniejszyło także prognozy zysku w całym roku fiskalnym z 2,8 mld funtów do 2,4 mld funtów.

Czytaj też: Orange, Biedronka, Tesco: jak giganci radzą sobie z krytyką ze strony pracowników?

Wśród osób tymczasowo odsuniętych od sprawowania obowiązków w Tesco, znajdują się m.in. Kevin Grace (prezes Tesco Polska w latach 2004-2007, a ostatnio commercial director w centrali firmy), Chris Bush (dyrektor zarządzający Tesco UK), Carl Rogberg (dyrektor finansowy Tesco UK), John Scouler (food commercial director) i Matt Simister (odpowiedzialny za dział zakupów w Tesco UK).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.