Technologie mobilne dadzą dobrze zarobić. Już programista bez doświadczenia może liczyć na 6 tys. zł miesięcznie

0 0
Technologie mobilne dadzą dobrze zarobić. Już programista bez doświadczenia może liczyć na 6 tys. zł miesięcznie
fot. shutterstock

– Programiści stanowią jedną z nielicznych grup zawodowych, w której od wielu lat utrzymuje się rynek pracownika i najbardziej konkurencyjne zarobki. Jednak to programiści aplikacji mobilnych mogą liczyć na najszybciej rosnące wynagrodzenie – podkreśla Karolina Waszkiewicz, konsultant Antal IT Services.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić dobrze prosperującą firmę, która nie korzystałaby z zastosowań systemów i aplikacji mobilnych. – Podstawowym założeniem idei mobilności jest szeroko rozumiana optymalizacja czasu, pieniędzy i kapitału ludzkiego, które bezpośrednio wpływają na wzrost korzyści dla firmy. W dobie społeczeństwa informacyjnego, mobilność stała się więc kluczem do sukcesu – dodaje Waszkiewicz.

Jak zwracają uwagę konsultanci Antal IT Services, ogromny wpływ na decyzję o podjęciu pracy w obszarze technologii mobilnych ma możliwość realizacji zadań według indywidualnych potrzeb i predyspozycji pracownika.

Praca etatowa na podstawie umowy o pracę, współpraca na zasadzie B2B, czy też praca zdalna, pozwalają na podjęcie zatrudnienia na dogodnych dla siebie warunkach – podkreśla Waszkiewicz.

Czytaj też: Rola kobiet w świecie IT coraz większa

Konsultantka Antal IT Services zwraca także uwagę, że praca zdalna, dając możliwość współpracy z klientami zagranicznymi, w większości wypadków wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia. Dodaje również, że wybór konkretnej technologii na której się pracuje ma także niebagatelne znaczenie na poziom zarobków.

– Android jest obecnie najczęściej wybieraną platformą przez polskich programistów, natomiast iOS, mimo mniejszej popularności, jest lepiej opłacany – stwierdza konsultant Karolina Waszkiewicz.

Czytaj też: Aplikacje mobilne pomagają w pracy. Sięga po nie coraz więcej osób

Konsultanci Antal IT Services zaznaczają, że nie tylko coraz więcej absolwentów kierunków informatycznych wybiera ścieżkę kariery związaną z technologiami mobilnymi. Zdarza się również, że osoby specjalizujące się w zupełnie innym obszarze IT podejmują decyzję o zmianie kierunku rozwoju, stając się tym samym specjalistami tworzącymi rozwiązania na system Android bądź iOS.

– Zawód programisty technologii mobilnych jest niezwykle wymagający. Naturalnie trzeba posiadać twarde kompetencje np. z zakresu programowania. Jednak osoby które wybierają tę drogę, z jednej strony powinny charakteryzować się skrupulatnością, precyzją oraz cierpliwością, z drugiej zaś, co jeszcze ważniejsze: innowacyjnością, kreatywnością oraz umiejętnością myślenia poza schematami tzw. thinking out of the box. Specjaliści, którzy łączą w sobie wszystkie te cechy mają ogromne możliwości rozwoju oraz zdobywania doświadczenia – zaznacza Waszkiewicz.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.