Szykuje się święto wolontariatu pracowniczego w Citi Handlowy

Udział w wolontariacie pracowniczym często jest pierwszym impulsem do dalszego angażowania się w działania prospołeczne. 22 czerwca w ponad 90 krajach obchodzony będzie Światowy Dzień Citi dla Społeczności. W Polsce w ramach tej inicjatywy, do 7 lipca pracownicy Citi Handlowy zrealizują ponad 130 projektów społecznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykuje się święto wolontariatu pracowniczego w Citi Handlowy

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

20 cze 2013 19:31


Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy jest jedną z największych i najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Już od 8 lat, poprzez program wolontariatu, bank inspiruje swoich pracowników do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami przy realizacji różnorodnych przedsięwzięć społecznych. Wolontariat pracowniczy jest często pierwszym impulsem do rozpoczęcia regularnych działań na rzecz innych ludzi.

- Działania realizowane w ramach wolontariatu pracowniczego dostarczają korzyści wszystkim stronom - społeczności lokalnej, pracownikom i samej firmie. Wolontariusze sami diagnozują i rozwiązują ważne problemy społeczności, w której na co dzień żyją i pracują. Dzięki temu to, co robią, jest angażujące, autentyczne i dobrze dopasowane do rzeczywistych potrzeb. Z drugiej strony łączna liczba inicjatyw w całej Polsce nadaje tym działaniom unikatową skalę - przez 8 lat trwania Programu Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy pomoc trafiła do ponad 138 000 osób - powiedział Krzysztof Kaczmar, prezes zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

- Co ważne, wolontariusze oprócz samej satysfakcji, z pomagania innym - doskonalą także swoje umiejętności zawodowe np. zarządzania projektami i budowania zespołu, wzmacniają swoją kreatywność - dodaje Krzysztof Kaczmar.

W 2013 roku pracownicy Citi Handlowy już po raz ósmy mogli zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane podczas tegorocznego Światowego Dnia Citi dla Społeczności.

Prace porządkowo-remontowe, organizacja zajęć i szkoleń to najczęstsze formy wolontariatu pracowniczego. Wolontariusze Citi Handlowy najchętniej angażują się w pracę na rzecz dzieci i młodzieży. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy zapewnia wolontariuszom środki na pokrycie kosztów związanych z realizacją projektów, a także wspiera ich w kwestiach formalnych i logistycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.