Szefowie firm zdradzają nam, co robią w wolnym czasie

Czasami trudno uwierzyć, ale szef to też człowiek. Po pracy zbiera znaczki, łowi ryby, trenuje na siłowni, pasjonuje się gotowaniem. Albo zamienia biały kołnierzyk na podkoszulek i wspiera dzieci z sierocińca w Ugandzie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szefowie firm zdradzają nam, co robią w wolnym czasie

PODZIEL SIĘ


Autor: Joanna Rubin

21 kwi 2014 5:57


Edwin Osiecki pracuje na kilku stanowiskach. Jest wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu w firmie DHL Express Poland, prezesem Fundacji Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim", wspiera również rozwój dzieci w sierocińcu w Ugandzie. Poza tym to globtroter, maratończyk, miłośnik dobrej i zdrowej kuchni, a przede wszystkim marzyciel wyznający zasadę: dream and act for it!

Nic dziwnego, że na 40 urodziny otrzymał w prezencie od żony książkę „40 pasji Edwina". To wydana specjalnie dla niego publikacja, która uwzględnia prawie wszystkie jego hobby i zainteresowania.

- Prawie wszystkie, bo ta liczba ciągle rośnie, a inspiracją są ludzie, ci z prawdziwą i faktyczną pasją - podkreśla.

Edwin Osiecki każdą wolną chwilę przeznacza na zajęcia, które może dzielić z rodziną - wspólne bieganie, rolki czy gotowanie.

- W sporcie jak w biznesie, nie rywalizacja jest najważniejsza, ale współpraca. Wspólne zmierzanie do celu i możliwość dzielenia się sukcesami z innymi. Daje to ogromną radość - mówi.

Zawsze w drodze

Evelyn Higler, dyrektor sieci sklepów Ikea, bardzo podoba się w Polsce i uważa, że właśnie tutaj jest wiele przepięknych miejsc. Uwielbia spędzać czas z rodziną.

- Kiedy jesteśmy razem, lubimy wybierać się na weekendowe wycieczki i poznawać nowe miejsca. Uwielbiamy też kempingi. Mamy nawet swojego kampera. Sprawia to, że wspólne podróże są prawdziwą frajdą dla dzieci. Chcemy jak najlepiej wykorzystać nasz pobyt w Polsce i zwiedzić kraj - opowiada Higler.

Szef DHL Express Poland z plecakiem odwiedził kilkadziesiąt krajów. Od lat wspólnie z rodziną organizuje wyprawy ekstremalne, podczas których poznaje najbardziej egzotyczne i ciekawe zakątki świata takie, jak: Irian Jaya, Spitzbergen, Galapagos czy dolina Omo w Etiopii.

Lubi ludzi i łatwo nawiązuje kontakty. Podczas podróży poznaje wciąż nowe osoby mieszkające w różnych zakątkach świata, żyjące w odmiennych kulturach, wyznające różne religie.

- Niesamowite doświadczenie i przeżycie. Podróże uczą mnie respektu, tolerancji, kształtują szacunek i zrozumienie dla odmienności, motywują do ciągłego doskonalenia siebie. To elementy niezwykle przydatne także w mojej codziennej pracy, zarówno w kontaktach biznesowych, jak i międzyludzkich - mówi Osiecki.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.