Szef LinkedIn, Jeff Weiner, uczy jak produktywnie prowadzić zebrania

0 0
Szef LinkedIn, Jeff Weiner, uczy jak produktywnie prowadzić zebrania
Jeff Weiner wprowadza nową metodę prowadzenia zebrań, aby zachęcić pracowników LinkedIn do uczestniczenia w nich aktywnie /fot. youtube

Szef serwisu społecznościowo-biznesowego LinkedIn w opublikowanym przez siebie poście podpowiada, jak prowadzić zebrania, aby nie demotywować nimi personelu.

Zebrania, które absolutnie niczego nie wnoszą a marnują jedynie cenny czas zarządu i pracowników, są z pewnością problemem, z którym zmaga się niejedna firma. 

Często są one jedynie przykrym doświadczeniem dla obu stron, kiedy pracownicy przysypiają bądź rozmyślają o lunchu, nie zwracając uwagi na to, o czym mówią przełożeni. 

Jeff Weiner przekonuje, że nie musi tak być. Wystarczy tylko właściwie podejście.

Krótko, zwięźle i na temat

- Każde zebranie powinno mieć jasną przyczynę i być zwołane wyłącznie z jej powodu - mówi Weiner. – Aby nie zanudzić pracowników, sprawę powinno się omówić szybko i sprawnie, unikając niepotrzebnego przeciągania zebrania – dodaje.

Typową dla firmowych zebrań metodę prezentacji tematu przy użyciu Power Pointa i projektora, zarząd LinkedIn zastąpił dokładniejszą i bardziej indywidualną formą przekazu.

Trzeba zachęcać do dyskusji

- Zamiast wyświetlać prezentację, z której nikt i tak niczego nie zapamięta i nie wyniesie, materiały dotyczące zebrania wysyłamy każdemu pracownikowi 24 godziny przed spotkaniem, aby w spokoju zapoznał się z ich treścią – tłumaczy Weiner.

Dzięki tej metodzie, pracownicy LinkedIn chętniej skupiają się na dyskusji i biorą w niej aktywny udział. Nie ma podziału na mówiących i słuchających - zabrać głos może każdy. 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.