Szef kuchni został zwolniony z pracy z powodu... długich włosów

Szef kuchni jednego z luksusowych hoteli w Nowym Jorku stracił pracę, bo... ma długie włosy. Kierownictwo hotelu twierdzi, że pracownik nie dotrzymał zasad dress codu. Sam zwolniony żąda odszkodowania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef kuchni został zwolniony z pracy z powodu... długich włosów

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

22 paź 2014 18:07


Sprawa dotyczy personelu hotelu Allegria w Long Beach w Nowym Jorku. Szef kuchni, Richard Viscecchia został rzekomo zwolniony z pracy z uwagi na swój oryginalny wygląd. Konkretnie chodzi o jego długie włosy. Szefostwo hotelu miało go postawić przed wyborem - albo obetnie włosy albo zostanie zwolniony z pracy. Tłumaczono, że Viscecchia musi dbać o wizerunek hotelu, a jego długie włosy mają na to negatywny wpływ.

Czytaj też: Dress code w miejscu pracy? To i kieszonkowe od pracodawcy na zakupy

Szef kuchni odmówił. Wkrótce otrzymał wypowiedzenie. Kierownictwo hotelu wyjaśniło w piśmie, że mężczyźni w pracy powinni mieć długość włosów sięgającą do kołnierzyka koszuli.

Mężczyzna twierdzi natomiast, że jest to dyskryminacja. - W kuchni pracuje siedem kobiet, których włosy są dłuższe od moich. Dlaczego miałbym je ścinać? - pyta w rozmowie z CNN Newsource.

Czytaj też: Pracownik klnie i obraża szefa. Zwolnić go, czy wysłuchać?

Richard Viscecchia udał się ze sprawą do sądu. Ten jednak potwierdził stanowisko hotelu, że działanie było zgodne z prawem. Były pracownik domaga się jednak odszkodowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.