Światowi giganci wolą mieć pracowników w biurze

0 0
Światowi giganci wolą mieć pracowników w biurze

Dlaczego Yahoo, Google czy Facebook odchodzą od możliwości wykonywania pracy zdalnie przez swoich pracowników?

- Musimy być jednym Yahoo, a to zaczyna się od bycia razem. Bycie pracownikiem Yahoo nie polega tylko na codziennej pracy, ale także na interakcjach i doświadczeniach, a te są możliwe tylko w naszych biurach - cytuje Jackiego Reses, dyrektora ds. rozwoju Yahoo magazyn "Forbes".

Jak czytamy w "Forbes", spotkania niosą ze sobą potencjał, który może mieć duży wpływ na jakość pracy zespołu. Z badania MIT wynika, że pracownicy, którzy jedzą lunch przy stołach 12-osobowych są bardziej produktywni niż siedzący przy stołach 4-osobowych. Oznacza to, że fizyczne spotkania niosą ze sobą duży potencjał, który może mieć duży wpływ na jakość pracy zespołu - pisze "Forbes".

Światowi giganci docenili tę formę współpracy. Dlatego w Google powstały darmowe stołówki, w których spotykają się pracownicy i w luźnej atmosferze mogą się wymieniać swoimi spostrzeżeniami , a w siedzibie Facebooka powstała jedna sala mieszcząca niemal tysiąc osób, pozbawiona typowych dla open space`ów boksów - podaje "Forbes".

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • niech robią jak uważają :) są takie zawody, których jednak nie da się zamknąć w 4 ścianach biura :) najważniejsze jednak, żeby pracodawca był sensowny, bo bez tego żadna praca nie daje satysfakcji. mam właśnie taką sytuację odkąd pracuję w Welmax- świetna firma, gdyby każda takie warunki stwarzała swoim pracownikom, było idealnie.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.