Światowe wyzwania dla liderów i przywódców

0 0

Jakie są najważniejsze globalne czynniki, które obecnie nabierają coraz bardziej realnego kształtu, będą miały istotny wpływ na funkcjonowanie sektora publicznego i prywatnego na świecie do 2030 r.?

Żyjemy w czasach, kiedy technologia umożliwia interakcje i wymianę informacji nie tylko wewnątrz danego kraju, ale również z innymi społeczeństwami, zwiększając tym samym poziom wiedzy i świadomości społeczeństw. Dług publiczny ogranicza zakres, w jakim administracja publiczna może reagować na zmieniające się oczekiwania wobec infrastruktury publicznej.

- Długoterminowe trendy demograficzne oraz zmieniające się oczekiwania obywateli wpływają na stabilność finansową społeczeństw. Liderzy powinni zadawać sobie pytania, jak utrzymać i rozwijać dzisiejszy poziom usług publicznych w długim okresie. Nasz raport podpowiada, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę i jak kształtować przyszłą politykę w sposób odpowiedzialny - mówi Mirosław Proppé, partner, szef zespołu doradczego dla Administracji Publicznej i Infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej w KPMG w Polsce.

Nie bez znaczenia są również zmieniające się warunki atmosferyczne, które w ostatnim czasie wpłynęły na wzrost liczby ekstremalnych zjawisk pogodowych. Czynniki te powodują, iż jedynie zaplanowane działania, uwzględniające globalne długoterminowe trendy pozwolą liderom na zrównoważony rozwój samorządów państw, regionów i miast.

KPMG w swoim raporcie "Future State 2030: The global megatrends shaping goverments" zdefiniowało dziewięć megatrendów i wskazało, dlaczego państwa powinny dostosować swoje polityki, regulacje i programy do zaprezentowanych trendów. W ramach każdego trendu raport przedstawia dowody na jego zmianę, konsekwencje tej zmiany oraz propozycje rozwiązań dla samorządów państw, regionów oraz miast. Wśród megatrendów znalazły się: demografia, rozwój technologiczny, wzrost znaczenia jednostki i powiązania gospodarcze. Co jeszcze będzie miał wpływ na sektor publiczny i prywatny na świecie do 2030 r.? Autorzy raportu wymieniają dług publiczny, zmianę polaryzacji światowego
układu sił gospodarczych, zmianę klimatu, ograniczoność zasobów oraz urbanizację.

Co konkretnie liderzy powinni zrobić z megatrendami?

W konkluzji do raportu znaleźć można konkretne wskazówki, jak administracja publiczna powinna zmieniać polityki, regulacje i programy. Dodatkowo wskazane zostało jak dokonać tych zmian poprzez pryzmat strategii, struktury organizacyjnej i kompetencji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.