Stołówki pracownicze podwójnym wyzwaniem

0 0
Stołówki pracownicze podwójnym wyzwaniem

Dwudaniowy obiad z deserem za 4,5 zł, kolacja za 2 zł, a w niedzielę wszystko za darmo? – To możliwe, choć wciąż w bardzo niewielu zakładach pracy.

Firmy, a także sami pracownicy, coraz częściej decydują się na jedzenie w miejscu pracy. Jedną z możliwości, o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu, jest zamawiany przez firmy catering. Na stronach internetowych aż roi się od ogłoszeń firm cateringowych skierowanych do pracowników przedsiębiorstw.

- Międzynarodowe korporacje zamawiają cateringi na bardzo wysokim poziomie. Zwykle nie ograniczają się do lunchu czy jednego dania obiadowego, a proszą o dwa dania, często także ze śniadaniem - twierdzi Hanna Burwiel, właściciel i założyciel firmy HJ Catering, w której zamawiają pracownicy m. in. Grupy Allegro, Biofarm, Logo Express czy Hempel.

Inną możliwością, na którą firmy decydują się znacznie rzadziej jest zorganizowanie stołówki dla pracowników w siedzibie firmy.

W niedzielę obiad gratis

W ramach tantiemy pracownicy Ikea mają zagwarantowane trzy posiłki - śniadanie, dwudaniowy obiad i kolację. I tak śniadanie kosztuje 3 zł, dwudaniowy obiad z deserem 4,5 zł, a kolację pracownicy Ikea, którzy przychodzą na drugą zmianę do pracy mogą kupić za 2 zł. Kawę i herbatę mają za darmo.

Na wydawane od godz. 9 do godz. 11 śniadanie przychodzi jedna trzecia 250-osobowego zespołu. Największym zainteresowaniem cieszy się obiad.

- Nasi pracownicy mają zwykle do wyboru danie wegetariańskie i dwa dania mięsne. Do tego zupę i owoc na deser. Dziś w karcie dań znajdą danie z serem camembert, karkówkę pieczoną, pyzy z mięsem oraz żurek. Do tego frytki, ziemniaki albo ryż - wylicza Barbara Gontarska, kierownik Restauracji IKEA Gdańsk.

Śniadanie przygotowywane jest zwykle w formie bufetu szwedzkiego. Na stołach pracownicy mogą znaleźć m. in. łososia, twarożek, sałatkę jarzynową, zapiekanki, kiełbaski czy jajecznicę.

Kuchnia codziennie wydaje 200 obiadów, 70 śniadań i blisko 50 kolacji.

- W niedzielę pracownicy Ikea mają obiad gratis. Podobnie w tzw. dni pikowe, czyli wtedy, kiedy w sklepie jest wzmożony ruch. Te dni przewidujemy wcześniej, zwykle wypadają po dniu wolnym od pracy - czyli np. po 15 sierpnia czy w weekend majowy - dodaje Barbara Gontarska.

Stołówka - wyzwanie logistyczne

Firma, która decyduje się na zorganizowanie stołówki dla pracowników, musi zadbać też o zaplecze logistyczne. Ikea na początku korzystała z usług serwisu zewnętrznego. Teraz ma własnego kucharza, który gotuje dla pracowników. Oprócz stołówki dostępnej dla klientów Ikea, firma ma także drugą, oddzielną dla pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.