Start in Poland, dofinansowanie: Start-upy dostaną pieniądze z Unii Europejskiej na rozwój

0 0
Start in Poland, dofinansowanie: Start-upy dostaną pieniądze z Unii Europejskiej na rozwój
Prawie 3 mld zł z pieniędzy UE trafi na rozwój startupów w Polsce - mówi wiceszefowa MR Jadwiga Emilewicz (fot. facebook/Jadwiga Emilewicz)

• Prawie 3 mld zł z pieniędzy UE trafi na rozwój start-upów w Polsce - mówi wiceszefowa MR Jadwiga Emilewicz.
• W ciągu najbliższych siedmiu lat w naszym kraju ma szansę powstać i rozwinąć się 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie - ocenia.
• Przewiduje to, prezentowany program "Start in Poland".

Wiceminister rozwoju podkreśliła, że "Start in Poland" to największy tego rodzaju program w Europie Środkowo-Wschodniej, adresowany również do podmiotów zagranicznych. "Kluczową rolę w jego realizacji odegra Polski Fundusz Rozwoju, który pozwoli skonsolidować środki na instrumenty kapitałowe skierowane do startupów. W ciągu najbliższych siedmiu lat w Polsce ma szansę powstać i rozwinąć się 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie, zdolne konkurować na rynkach zagranicznych" - zaznaczyła.

Za część finansową programu - jak wyjaśniła wiceszefowa MR - będzie odpowiadał Polski Fundusz Rozwoju, a za programy akceleracyjne, których celem jest wyszukiwanie ciekawych pomysłów biznesowych i młodych spółek - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Pieniądze na to mają pochodzić z funduszy unijnych, w tym z programu "Inteligentny Rozwój", a także ze środków prywatnych.

Jaki jest cel programu "Start in Poland"?

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz: Program jest skierowany do młodych, kreatywnych przedsiębiorców i spółek. Chcemy pokazać, jak ważna jest nie tylko przedsiębiorczość, ale i innowacyjność. "Start in Poland" ma także uświadamiać, że istnieje alternatywny wobec pracy w dużej korporacji model ścieżki rozwoju zawodowego. Pokazujemy, że założenie własnego biznesu pozwala młodym Polakom rozwijać się i realizować ciekawe projekty.

Jedną z pułapek, zdefiniowanych w "Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju", jest brak kapitału, także tzw. inteligentnych pieniędzy. A to dzięki nim można uzyskać ciekawe produkty, o globalnym zasięgu. Ten brak kapitału jest widoczny zarówno w wydatkach na badania i rozwój, jak również we wszelkich próbach podejmowania inwestycji. Fundusze w programie "Start In Poland" umożliwią tego typu inicjatywy.

Czytaj też: Start-up to biznes, a nie narzekanie i jęczenie o pieniądze?

Chcemy pokazać, że jesteśmy krajem, w którym nie tylko Polacy mogą się rozwijać, ale także, że jesteśmy miejscem, do którego warto przyjeżdżać z zagranicy. Chcemy odwrócić pewien trend, który obserwujemy w ciągu ostatnich kilku lat - nie tylko zatrzymać najzdolniejsze osoby, ale też pokazać młodym, ambitnym ludziom m.in. z Białorusi, Ukrainy, Słowacji czy Czech, że dla nich również jest tutaj miejsce i środki. Trzeba pamiętać, że w ramach współpracy międzynarodowej możliwości są zawsze większe.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Jak dają to trzeba brać! Za darmo nie dają-pamiętajmy,że Polska jest też dużym płatnikiem do UE. Jednak może ktoś skontroluje jakość tych projektów składanych na rozwój, bo poprzednie projekty na tzw innowacje to była fikcja i żenada !No i może w końcu inni dostaną , a nie ciągle ci sami przyjaciele z byłym PARP.
  • Szkoda że tak miło się bierze, a ta Unia przecież taka zła

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.