Stabilność zatrudnienia i godziwe warunki pracy pomagają zabezpieczyć firmę przed stratami

- Ważnym elementem, na który kładziemy nacisk, żeby ograniczyć ewentualne sprzeniewierzenia, jest stałość zatrudnienia - mówił Robert Toporski, zastępca dyrektora zarządzającego PPO ds. sprzedaży w Poczcie Polskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stabilność zatrudnienia i godziwe warunki pracy pomagają zabezpieczyć firmę przed stratami

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

5 lis 2015 9:59


Jak zauważył Toporski podczas debaty "Zaufanie partnerów biznesowych w budowaniu efektywnego łańcucha dostaw. Biznes i logistyka", jaka odbyła się w ramach VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu, nie jest tak, że pracownicy związani od kilkudziesięciu lat z konkretną firmą nigdy niczego nie podkradną, ale szkodliwość takich osób jest zdecydowanie mniejsza, niż pracowników zatrudnionych w firmie dopiero od miesiąca, czy kilku miesięcy.

- Istnieją takie fundamenty, które pozwalają zabezpieczyć się przed stratami. Znajomość swoich pracowników, stabilność zatrudnienia, godziwe warunki pracy, to oczywiście rzeczy podstawowe - argumentował przedstawiciel Poczty Polskiej.

Jak wskazał Toporski, są obecnie w Polsce dwa regiony, w których istnieje spory problem z pracownikami, zwłaszcza takimi o stosunkowo niskich kwalifikacjach. To Poznań i Wrocław. - Amazon wyciągnął z tych rynków każdego, kogo się dało. Z tego co słyszałem, dowozi pracowników do Poznania nawet z Łodzi. Sytuacja rzeczywiście jest trudna - przekonywał Toporski.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.