Spóźniasz się, palisz papierosy lub plotkujesz? Możesz nie dostać awansu

Awans w wyniku rekrutacji wewnętrznej ma dobrą opinię wśród pracowników i pracodawców, ale niektóre zachowania mogą zaprzepaścić szanse na wyższe stanowisko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spóźniasz się, palisz papierosy lub plotkujesz? Możesz nie dostać awansu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 sie 2015 5:55


Jak wynika z z badania infoPraca, ubiegły rok okazał się wyjątkowo dobry dla 18,6 proc. pracowników, dla których awans był formą docenienia ich pracy.

Respondenci stwierdzili, że najlepszą stroną awansu są wyższe zarobki (45 proc.), ale blisko dla co czwartego ankietowanego (24,8 proc.) ważny jest także rozwój osobisty związany z nowymi obowiązkami. Samo docenienie przez pracodawcę było istotne dla blisko co piątego respondenta (19,5 proc.).

Czytaj też: Awans na menedżera. Jak zostać liderem?

Nie każdy może jednak liczyć na awans. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Harris Poll na zlecenie serwisu CareerBuilder, niektóre zachowania czy postawy mogą niekorzystanie wpływać na decyzję HR-owców o awansie.

Okazuje się, że 62 proc. menedżerów ds. HR nie toleruje negatywnego nastawienia. Tyle samo HR-owców nie awansuje kogoś, kto notorycznie spóźnia się do pracy. Połowa respondentów twierdzi, że wulgarne słownictwo (52 proc.) oraz wcześniejsze wychodzenie z pracy (49 proc.) powoduje, że pracownik nie dostaje promocji.

Co drugi ankietowany podczas przyznawania awansu zwraca uwagę na liczbę dni, podczas których zatrudniony przebywał na zwolnieniu lekarskim (49 proc.). Z kolei 44 proc. HR-owców nie pochwala plotek w miejscu pracy.

Przesiadywanie w pracy na prywatnych portalach społecznościowych jest nie do zaakceptowania przez 39 proc. respondentów. Z kolei 36 proc. menedżerów ds. HR nie awansuje kogoś, kto nie zostawia po sobie porządku w biurze.

Prywatne rozmowy ze współpracownikami mogłyby zniechęcić do przeniesienia pracownika na wyższe stanowisko jedną czwartą (27 proc.) HR-owców. Niemal tyle samo (24 proc.) odnosi się negatywnie do rozmów telefonicznych niezwiązanych z pracą. Z kolei przerw na papierosa nie popiera 19 proc. respondentów.

Badania serwisu CarrerBuilder pokazują również, że menedżerowie ds. HR zwracają uwagę na aparycję podczas podejmowania decyzji o awansie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

* Badanie zostało przeprowadzone w USA przez Harris Poll w imieniu CareerBuilder wśród 2 175 menedżerów HR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.