Spóźniamy się do pracy, bo są korki i brzydka pogoda

0 0
Spóźniamy się do pracy, bo są korki i brzydka pogoda

Amerykanie regularnie spóźniają się do pracy. Przynajmniej raz w tygodniu jedna piąta pracowników ma problemy z punktualnością. W Polsce nie jest zresztą lepiej. Jakie wymówki podajemy, próbując się usprawiedliwić?

W sondażu firma YouGov, na który powołuje się „Forbes” - 19 proc. Amerykanów podała, że przynajmniej raz w tygodniu jest w pracy później niż o wyznaczonej godzinie.

Czytaj też: Oto dziesięć najbardziej zdumiewających powodów nieobecności w pracy

Najczęściej do pracy spóźniają się młodzi pracownicy w wieku 18-34 lat. Codziennie spóźnia się 6 proc. osób, kilka razy w tygodniu - 13 proc., kilka razy w miesiącu - 7 proc., a raz w miesiącu - 8 proc. W grupie badanych tylko 38 proc. zapewniło, że punktualnie przychodzi do pracy.

Lepiej wygląda to wśród pracownik powyżej 35. roku życia. Wśród nich odsetek punktualnych osób wyniósł 52 proc. i rośnie wraz z wiekiem, bo u Amerykanów powyżej 55. roku życia jest to 55. proc.

Jakie są powody spóźnień? Tego YouGov nie podaje, ale jak wynika z przeprowadzonej przez portal careerbuilder.com ankiety najczęściej Amerykanie usprawiedliwiają się korkami w drodze do pracy. Popularne są także wymówki typu: przemęczenie, czy nieprzespana noc, ale także brzydka pogoda.

W Polsce z kolei według Instytutu Badania Opinii Homo Homini spóźnia się co szósty pracownik. Pracodawcy tracą na tym łącznie ok. 12 mln zł (koszt 15-minutowego spóźnienia).

Czytaj też: Młodzi wylatują z pracy z zupełnie innych powodów niż myślą

Z badania wynika, że ok. 80 proc. Polaków o czasie przychodzi do pracy. Z kolei 17 proc. badanych spóźnia się raz w tygodniu. Jako przyczyny spóźnień najczęściej podajemy sen (59 proc. ankietowanych) oraz korki (27 proc. badanych).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.