Spory między przedsiębiorcami szybciej rozstrzygnięte

Spory między przedsiębiorcami trwają coraz dłużej. Ministerstwo Sprawiedliwości chce więc przywrócić procesy gospodarcze. Krótsze mają być też terminy wyznaczania rozpraw.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spory między przedsiębiorcami szybciej rozstrzygnięte

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 paź 2017 6:46


Po pięciu latach nieobecności mają wrócić procesy gospodarcze. Podpisy są już przygotowane - pisze „Rzeczpospolita".

Spory między przedsiębiorcami trwają coraz dłużej, i to mimo likwidacji odrębnego postępowania gospodarczego w 2012 r. Ministerstwo Sprawiedliwości chce je przywrócić, bo zaległości rosną. Krótsze mają być też terminy wyznaczania rozpraw - twierdzi "Rz"

Rocznie do sądów wpływa prawie 2 mln spraw gospodarczych. Bank Światowy i Heritage Foundation w ostatnich raportach wskazują, że sądownictwo w Polsce jest mało efektywne, a wicepremier Mateusz Morawiecki uważa, że przez to Polska wyraźnie traci na wzroście gospodarczym - czytamy w artykule.

Nie będzie to prosty powrót do starej procedury gospodarczej, bo ma w niej obowiązywać większy rygoryzm w stosunku do uczestników procesu i sądu, a celem jest maksymalne skrócenie procesów. Spod tego rygorystycznego postępowania będą mogli się wyłączyć mikroprzedsiębiorcy - wtedy mają być traktowani jak zwykli podsądni, a ich sprawa jak zwykła sprawa cywilna - pisze gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.