Solidarność szuka pracodawcy przyjaznego pracownikom

0 0
Solidarność szuka pracodawcy przyjaznego pracownikom
W ramach ostatniej edycji certyfikat otrzymał m.in. Miejski Zakład Komunikacji w Chojnicach. (Fot. Twitter/KancelariaPrezydenta)

• Rusza kolejna edycja akcji "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".
• Patronem akcji jest prezydent Andrzej Duda.
• Najważniejszym kryterium jest promowanie bezpieczeństwa pracy.

To już IX edycja ogólnopolskiej Akcji Certyfikacyjnej „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Poszukiwane są firmy przestrzegające prawa pracy i realizujące w praktyce idee dialogu społecznego. Aplikacje w tym roku będą przyjmowane od 8 lipca do 15 października. Honorowy Patronat objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Jak co roku organizatorem jest NSZZ "Solidarność".

– Ideą konkursu jest promowanie stałego zatrudnienia – powiedział Piotr Duda, szef Solidarności i przypomniał, że takie zatrudnienie wpływa na bezpieczeństwo pracy, a także na działalność związków zawodowych. – Nagrodzeni pracodawcy pokazują, że to jest możliwe – dodaje Duda.

Z kolei prezydent Andrzej Duda stwierdził, że nagroda "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" mogłaby się równie dobrze nazywać "Nowoczesny Pracodawca". 

– Nie mam żadnej wątpliwości, że właśnie nowoczesnym pracodawcą jest ten, który czyni wszystko, zarządzając swoją firmą, zakładem, przedsięwzięciem gospodarczym, w taki sposób, aby w jak największym stopniu również usatysfakcjonować pracowników – powiedział prezydent.

Czytaj też: Solidarność wybrała pracodawców przyjaznych pracownikom

Zgłoszenia może dokonać zakładowa organizacja NSZZ „Solidarność”. Swoją kandydaturę, przy poparciu organizacji związkowej, może też zgłosić zarząd przedsiębiorstwa. Wszystkie zgłoszenia rozpatrywane będą przez komisję certyfikacyjną.

Do konkursu mogą być zgłoszone firmy, których codzienne praktyki zbieżne są z wartościami propagowanymi przez NSZZ "Solidarność".

– Kryteriami, jakie weźmiemy pod uwagę, jest preferowanie stałego zatrudnienia i przestrzeganie bezpieczeństwa i standardów pracy. Ważne też, by pracownicy mieli nieskrępowaną możliwość tworzenia w zakładzie związków zawodowych – wyjaśnia Ewa Zydorek, sekretarz komisji krajowej NSZZ “Solidarność”.

Zakładowi pracy wyróżnionemu certyfikatem PPP przysługuje prawo posługiwania się nim przez trzy lata. W tym czasie nie można ponownie wystartować w konkursie. Można też stracić certyfikat w przypadku, gdy w firmie łamane będą prawa pracownicze i zasady dialogu społecznego.

Ankiety zgłoszeniowe należy przesyłać na adres komisji krajowej Solidarności.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.