Silesia HR Trends 2015: prezesi, studenci, eksperci i HR-owcy - takiej debaty o rynku pracy na Śląsku jeszcze nie było

0 0
Silesia HR Trends 2015: prezesi, studenci, eksperci i HR-owcy - takiej debaty o rynku pracy na Śląsku jeszcze nie było
Silesia HR Trends 2015 odbędzie się 7 października w MCK w Katowicach, gdzie odbywa się także Europejski Kongres Gospodarczy (zdjęcie z inauguracji EEC 2015, fot. katowice.eu)

Przedstawiciele biznesu, nauki i samorządów, eksperci HR oraz rozpoczynający karierę zawodową studenci spotkają się w Katowicach, aby dyskutować o wyzwaniach i perspektywach rynku pracy w województwie śląskim. Pierwsza edycja konferencji Silesia HR Trends, nowego projektu grupy PTWP i portalu Pulshr.pl, odbędzie się 7 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Konferencja Silesia HR Trends 2015 poświęcona będzie rynkowi pracy w województwie śląskim.

Właśnie trwa bezpłatna rejestracja na konferencję (KLIKNIJ). Zainteresowanie jest bardzo duże, dlatego warto się pośpieszyć.

– Zamierzamy stworzyć forum wymiany poglądów i doświadczeń z zakresu szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi, widziane poprzez pryzmat specyfiki regionu z naciskiem na takie obszary jak edukacja, w tym szkolnictwo zawodowe, kooperacja międzysektorowa i międzypokoleniowa oraz optymalizacja procesów. Omówimy sytuację i trendy na rynku pracy województwa śląskiego w kontekście demograficznym i zbudujemy platformę dialogu z młodym pokoleniem – studentami, którzy wkraczają na rynek pracy. To pierwsza taka konferencja w województwie śląskim – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator wydarzenia.

Do udziału w konferencji Silesia HR Trends 2015 zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów
z województwa śląskiego, pracodawców, organizacji przedsiębiorców, środowisko akademickie, reprezentanci firm doradczych, branży HR i niezależni eksperci.

– Region podlega dynamicznym przeobrażeniom, począwszy od restrukturyzacji przemysłu, przez inwestycje infrastrukturalne, na rewitalizacji obszarów poprzemysłowych kończąc – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny dwóch znanych, mających siedzibę w Katowicach portali Pulshr.pl i Portalsamorzadowy.pl. – Dokonujące się przemiany wpływają na śląski rynek pracy, a dyskusja o tematyce kluczowej dla mieszkańców, lokalnych władz i przedsiębiorców, jest niezwykle potrzebna – dodaje.

Silesia HR Trends
Silesia HR Trends

Debaty konferencji Silesia HR Trends 2015 dotyczyć będą edukacji, w tym szkolnictwa zawodowego, kooperacji międzysektorowej i międzypokoleniowej, optymalizacji procesów oraz nowoczesnych narzędzi wspierających zarządzanie obszarem HR.

– Cechą charakterystyczną potencjału gospodarczego Górnego Śląska jest jego wielkowymiarowość i dynamizm. Z jednej strony to nadal surowce i koncentracja przemysłu ciężkiego, a z drugiej strony to wiele innych elementów jak potencjał demograficzny, zaplecze akademickie z dziesięcioma uczelniami, potencjał inwestycyjny w strefach ekonomicznych oraz rosnący sektor BPO – mówi Wojciech Kuśpik. – Śląsk to również wrota logistyczne do rynków zachodnioeuropejskich – dodaje.

Podczas sesji inauguracyjnej pt.: HR trendy 2015 – główne nurty na rynku pracy w ujęciu regionalnym i krajowym, poruszone zostaną wątki: migracji zarobkowych, reformy szkolnictwa zawodowego oraz europejskich zawodów przyszłości. Zaproszeni do dyskusji eksperci poszukają również odpowiedzi na kluczowe pytania: o nową generację pracowniczą oraz czy obecny rynek pracy jest rynkiem pracownika czy pracodawcy?

W trakcie Silesia HR Trends szczegółowo omówione zostaną zagadnienia takie jak: Śląsk na zawodowej mapie Polski 2015-2020, biznes i nauka – modele współpracy, bariery, wzajemne oczekiwania, BPO – Bardzo Prężny Outsourcing, Młody Śląsk z przyszłością, współpraca samorządów z sektorem prywatnym w obszarze zasobów ludzkich, a także aktualne trendy w rekrutacji – techniki, modele, specyfika sektorowa, praktyczne wskazówki.

Silesia HR Trends 2015 będzie również pełnić rolę platformy dialogu z młodym pokoleniem – studentami, którzy wkraczają na rynek pracy. Nową odsłonę zyska zainicjowany podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Projekt EEC – Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow).

Podczas konferencji Silesia HR Trends zainaugurowany zostanie roczny cykl spotkań studentów z praktykami biznesu oraz wybitnymi osobistościami ze świata polityki i dyplomacji. Inicjatywa realizowana będzie od października 2015 do czerwca 2016 roku w kilku wybranych, prestiżowych lokalizacjach Katowic.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji Silesia HR Trends 2015 będą także nagrody Top 10 Pracodawców Województwa Śląskiego. Celem plebiscytu jest uhonorowanie firm, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą rynku pracy. To unikalny projekt w skali regionu, w którym samorządowcy wskazują liderów wśród pracodawców. Ma za zadanie uhonorowanie najlepszych z najlepszych, tych, którzy wyznaczają trendy na rynku pracy w regionie.

Konferencja Silesia HR Trends odbędzie się w środę, 7 października 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorem wydarzenia jest grupa PTWP, wydawca miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł, portali m.in.: wnp.pl, PulsHR.pl oraz Portalsamorzadowy.pl i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Na pewno bez takich debat nic się nie zmieni
  • Czy od tych debat przybędzie stabilnych i normalnie płatnych miejsc pracy? Czy dalej absolwenci szkół będaą wyjeżdżać do Londynu i Berlina? Czy dalej będzie bezmyślna eksploatacja pracowników w Polsce? Kto ostatni zgasi w tym kraju światło?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.