Serce czy rozum w firmach rodzinnych?

O tym komu, kiedy i czy lepiej kierować się sercem czy rozumem w przekazywaniu rodzinnego biznesu, będę rozmawiali w najbliższy czwartek 9 maja w Poznaniu członkowie Loży Dyskusyjnej Firm Rodzinnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Serce czy rozum w firmach rodzinnych?

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

7 maj 2013 18:39


Firmy rodzinne stanowią ponad 60 proc. wszystkich firm w Polsce, a w ciągu najbliższych kilku lat co 5 polska rodzinna firma planuje zmieniać zarządzającego. Zmiana pokoleniowa jest wyzwaniem w każdej firmie, a szczególnie w rodzinnej. Aby zakończyła się sukcesem, firmy będę musiały zadbać i o emocjonalne i o prawne aspekty sukcesji.

Warsztaty, odbywające się pod tytułem „Serce czy rozum - dylematy sukcesyjne firm rodzinnych" , to już drugie spotkanie Dyskusyjnej Loży Firm Rodzinnych. Organizowane są w ramach projektu „Kody wartości - efektywna sukcesja w polskich firmach rodzinnych". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy spotkania będą dyskutować o prawnych rozwiązaniach i emocjonalnej stronie sukcesji. Zapoznają się także z wynikami najnowszych, ogólnopolskich badań dotyczących sukcesji. Jako pierwsi, będę konsultować narzędzia HR, zaprojektowane tak, aby pomóc w samodzielnym przeprowadzeniu sukcesji w rodzinnej firmie. Na zakończenie spotkania znany poznański biznesmen Wojciech Kruk podzieli się swoimi refleksjami na temat nowej osłony firmy KRUK i nowej strategii sukcesyjnej.

Wyniki badań, po raz pierwszy upubliczniane na spotkaniu Loży Dyskusyjnej Firm Rodzinnych, prezentować będą postawy i stanowiska właścicieli i sukcesorów firm rodzinnych wobec procesu przekazania firmy. Badania, przeprowadzone w całej Polsce, wyraźnie pokazały, że nestorzy i sukcesorzy inaczej podchodzą do wielu wyzwań związanych z sukcesją w firmie.

W trakcie części warsztatowej uczestnicy spotkania konsultować będą innowacyjne narzędzia do zarządzania zmianą sukcesyjną. Uczestnicy pracować będą nad narzędziami HR przeznaczonymi dla poszczególnych grup czyli w gronie właścicieli, sukcesorów, pracowników firm rodzinnych, menedżerów firm rodzinnym, inspiratorów zmian HR oraz członków rodzin.

Spotkanie odbędzie się w murach Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu w godzinach od 9.00 do 15.30. Więcej informacji na stronie www.kodywartosci.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.