wnp.pl

Rząd stawia na cyfryzację. Przedsiębiorcom ma być łatwiej

0 0
Rząd stawia na cyfryzację. Przedsiębiorcom ma być łatwiej
Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad integracją wszystkich dużych, państwowych systemów informatycznych (fot.:pixabay.com)

• Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad integracją wszystkich dużych, państwowych systemów informatycznych tak, aby mogły ze sobą współpracować.
• Model usług dostępnych 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę nie jest żadną fikcją. Jest do zrealizowania w ciągu jednej kadencji - poinformował Witold Kołodziejski, wiceminister cyfryzacji podczas Forum Rad Nadzorczych.

- Będziemy zajmowali się nie tylko cyfryzacją administracji rządowej i samorządowej, ale ogólnie tworzeniem modelu państwa usługowego. Będzie to model, w którym to państwo świadczy usługi na rzecz obywateli. Ale też będą to usługi świadczone w sposób nowoczesny, drogą elektroniczną, po to, żeby ułatwić życie obywatelom - mówił wiceminister Kołodziejski.

Przypomniał, że do końca tego roku na forum Unii Europejskiej zakończy się wdrażanie jednolitego rynku cyfrowego. Obecnie trwają rozmowy na ten temat, a Ministerstwo Cyfryzacji jest w nie bardzo zaangażowane.

- Naszym celem jest budowa wspólnego, jednolitego rynku cyfrowego. Rząd wielokrotnie wskazuje na małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też chce włączyć w ten proces duże spółki. Chcemy, aby zdjęcie barier w globalnej wymianie informacji i usług służyło wzmacnianiu polskiej gospodarki - dodał wiceminister.

Przypomniał, że szeroko pojęta cyfryzacja, to szansa, która otwiera się przed Polską, a zawarta została w planie wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

- Słowo „nowoczesne technologie” czy „cyfryzacja”, odmieniane przez wszystkie przypadki, jest narzędziem. Chcemy potraktować to jako okazję do wypracowania nowych modeli administracyjnych, społecznych i gospodarczych. Tak naprawdę, gdy mówimy o całym procesie cyfryzacji, zmian technologicznych, usieciowieniu gospodarki, to mamy świadomość że mówimy o zmianach cywilizacyjnych, w których technologia jest narzędziem. Nie możemy zapomnieć, że to nie jest cel sam w sobie - dodał.

Czytaj całość na wnp.pl

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • A dlaczego- BĘDZIE, a nie JEST. Rząd chwali się co będzie itp. Niech napisze, ze już działa, w jaki sposób można już skorzystać. Poza tym, po co Panu Tadkowi ePUAP, czy inne nowe rozwiązania, skoro nie ma na wsi komputera, nie wspomnę o cienkim dostępie do neta, o ile w ogóle jest. Naprawdę znam takie gminy w przygraniczu dolnośląskim, popegeerowski, gdzie ludzie pełzną do najbliższego miasta i na pocztę, bo nie mają jak elektronicznie zapłacić rachunków. WSTYD. Państwo nie pomaga, bo, bo, bo Zróbcie audyt tych gmin i zobaczcie zaniedbane tereny.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.