Rząd stawia na cyfryzację. Przedsiębiorcom ma być łatwiej

• Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad integracją wszystkich dużych, państwowych systemów informatycznych tak, aby mogły ze sobą współpracować.
• Model usług dostępnych 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę nie jest żadną fikcją. Jest do zrealizowania w ciągu jednej kadencji - poinformował Witold Kołodziejski, wiceminister cyfryzacji podczas Forum Rad Nadzorczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rząd stawia na cyfryzację. Przedsiębiorcom ma być łatwiej

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/JS

wnp.pl

16 mar 2016 21:33


- Będziemy zajmowali się nie tylko cyfryzacją administracji rządowej i samorządowej, ale ogólnie tworzeniem modelu państwa usługowego. Będzie to model, w którym to państwo świadczy usługi na rzecz obywateli. Ale też będą to usługi świadczone w sposób nowoczesny, drogą elektroniczną, po to, żeby ułatwić życie obywatelom - mówił wiceminister Kołodziejski.

Przypomniał, że do końca tego roku na forum Unii Europejskiej zakończy się wdrażanie jednolitego rynku cyfrowego. Obecnie trwają rozmowy na ten temat, a Ministerstwo Cyfryzacji jest w nie bardzo zaangażowane.

- Naszym celem jest budowa wspólnego, jednolitego rynku cyfrowego. Rząd wielokrotnie wskazuje na małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też chce włączyć w ten proces duże spółki. Chcemy, aby zdjęcie barier w globalnej wymianie informacji i usług służyło wzmacnianiu polskiej gospodarki - dodał wiceminister.

Przypomniał, że szeroko pojęta cyfryzacja, to szansa, która otwiera się przed Polską, a zawarta została w planie wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

- Słowo „nowoczesne technologie” czy „cyfryzacja”, odmieniane przez wszystkie przypadki, jest narzędziem. Chcemy potraktować to jako okazję do wypracowania nowych modeli administracyjnych, społecznych i gospodarczych. Tak naprawdę, gdy mówimy o całym procesie cyfryzacji, zmian technologicznych, usieciowieniu gospodarki, to mamy świadomość że mówimy o zmianach cywilizacyjnych, w których technologia jest narzędziem. Nie możemy zapomnieć, że to nie jest cel sam w sobie - dodał.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Michał 2016-03-17 10:40:30

A dlaczego- BĘDZIE, a nie JEST. Rząd chwali się co będzie itp. Niech napisze, ze już działa, w jaki sposób można już skorzystać. Poza tym, po co Panu Tadkowi ePUAP, czy inne nowe rozwiązania, skoro nie ma na wsi komputera, nie wspomnę o cienkim dostępie do neta, o ile w ogóle jest. Naprawdę znam takie gminy w przygraniczu dolnośląskim, popegeerowski, gdzie ludzie pełzną do najbliższego miasta i na pocztę, bo nie mają jak elektronicznie zapłacić rachunków. WSTYD. Państwo nie pomaga, bo, bo, bo Zróbcie audyt tych gmin i zobaczcie zaniedbane tereny.