Rynek pracy, HR, zmiany kadrowe: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia (kalendarium 20-24 czerwca)

0 0
Rynek pracy, HR, zmiany kadrowe: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia (kalendarium 20-24 czerwca)
W tym tygodniu w Radzie Dialogu Społecznego będą toczyć się dyskusje na temat wzrostu płacy minimalnej w 2017 r. (Fot. Pixabay)

• We wtorek (21 czerwca) zakończą się rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko prezesa stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim.
• Od środy (22 czerwca) do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności biznesowej w Polsce Wschodniej.
• W tym tygodniu Rada Dialogu Społecznego będzie dyskutować m.in. o wynagrodzeniach w budżetówce oraz o wzroście minimalnej pensji.
• Swoje święto obchodzić będą pracownicy służby publicznej oraz stoczniowcy.

W poniedziałek (21 czerwca) odbędzie się posiedzenie dwóch zespołów Rady Dialogu Społecznego: zespołu problemowego ds. funduszy europejskich oraz zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy. Tematem spotkania będzie dyskusja na temat strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

We wtorek (21 czerwca) zakończą się rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko prezesa stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim. Tego dnia spotka się również rada nadzorcza ZUS. W spotkaniu udział weźmie wiceminister pracy Marcin Zieleniecki.

Marcin Zieleniecki weźmie udział w posiedzeniu rady nadzorczej ZUS (Fot. MRPiPS)
Marcin Zieleniecki weźmie udział w posiedzeniu rady nadzorczej ZUS (Fot. MRPiPS)

22 czerwca będzie ważnym dniem dla zwolnionego w lutym prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie, Jerzego Białoboka. W tym dniu rozpocznie się rozprawa o przywrócenie byłego szefa do pracy na poprzednich warunkach. 

Przypomnijmy, Białobok pełnił funkcję prezesa i dyrektora spółki od połowy 1997 r. 19 lutego br. Został zdymisjonowany przez prezesa ANR, podobnie jak wieloletni prezes stadniny w Janowie Podlaskim, Marek Trela i inspektor ds. hodowli koni w Agencji, Anna Stojanowska. Powodem zwolnienia były m. in. utarta zaufania i niegospodarność. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Od środy (22 czerwca) do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności biznesowej w Polsce Wschodniej. Do rozdysponowania jest w sumie 65,6 mln zł. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Na środę zaplanowano również spotkanie zespołu problemowego RDS ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych i zespołu problemowego RDS ds. ubezpieczeń społecznych. Uczestnicy będą dyskutować m.in. na temat średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2017 oraz o propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na rok 2017. Przedmiotem rozmów będzie także zwiększenie wysokości wskaźnika waloryzacji emerytur i rent z FUS w 2017 r.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.