Rynek pracy, HR, zmiany kadrowe: Kalendarium wydarzeń (11-17 kwietnia)

• Kolejny tydzień kwietnia rozpocznie się Światowym Dniem Walki z Bezrobociem.
• W poniedziałek (11 kwietnia) kontynuowane będą rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej.
• Z kolei na 13 kwietnia zwołano radę nadzorczą grupy Lotos. Czy Paweł Olechnowicz pozostanie prezesem spółki?

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR, zmiany kadrowe: Kalendarium wydarzeń (11-17 kwietnia)

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 kwi 2016 12:43


Ten tydzień rozpoczyna się Światowym Dniem Walki z Bezrobociem. W Polsce sytuacja wygląda optymistycznie – stopa bezrobocia jest coraz niższa. W styczniu ubiegłego roku bezrobocie w kraju wynosiło 11,9 proc., w połowie roku spadło do 10,2 proc., aby w grudniu osiągnąć wartość 9,8 proc. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Także w poniedziałek (11 kwietnia) kontynuowane będą rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej. Przypomnijmy, spotkanie przełożono najpierw z 6 na 7 kwietnia. A następnie na poniedziałek 11 kwietnia. Jakie są szanse na porozumienie? Czytajcie tutaj.

Czy tym razem uda się dojść związkowcom z zarządem KW do porozumienia? (Fot. PTWP/Andrzej Wawok) Czy tym razem uda się dojść związkowcom z zarządem KW do porozumienia? (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Tego dnia (11 kwietnia) odbędzie się też zgromadzenie ogólne PKPP „Lewiatan”, w którym weźmie udział wiceminister pracy – Stanisław Szwed.

We wtorek (12 kwietnia) odbędzie się posiedzenie komitetu koordynacyjnego ds. polityki rozwoju w Ministerstwie Rozwoju. Na spotkaniu obecny będzie Stanisław Szwed. Wiceminister weźmie także udział w w konferencji „Szara strefa – nieuczciwa konkurencja wobec przedsiębiorców. Diagnoza. Propozycje rozwiązań”.

Tego dnia zbierze się również zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. usług publicznych. Pod przewodnictwem Stanisława Broniarza, szefa ZNP prowadzona będzie dyskusja nad projektem ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw. Udział w debacie zapowiedział wiceminister pracy - Krzysztof Michałkiewicz.

Na 13 kwietnia zwołano radę nadzorczą grupy Lotos. Najwyraźniej nadchodzi czas zmian kadrowych we władzach spółki Lotos, którą od 2002 r. zarządza Paweł Olechnowicz. Związkowcy są przeciwni odwołaniu prezesa. Napisali nawet list do ministra skarbu w tej sprawie. Więcej na temat czytajcie tutaj.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.