Rynek pracy, HR, zmiany kadrowe: Kalendarium wydarzeń (11-17 kwietnia)

0 0
Rynek pracy, HR, zmiany kadrowe: Kalendarium wydarzeń (11-17 kwietnia)
Jeśli chodzi o nietypowe święta w tym tygodniu, to w sobotę (16 kwietnia) obchodzić będziemy Dzień Sapera i Dzień Włókniarza. (Fot. Pixabay)

• Kolejny tydzień kwietnia rozpocznie się Światowym Dniem Walki z Bezrobociem.
• W poniedziałek (11 kwietnia) kontynuowane będą rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej.
• Z kolei na 13 kwietnia zwołano radę nadzorczą grupy Lotos. Czy Paweł Olechnowicz pozostanie prezesem spółki?

Ten tydzień rozpoczyna się Światowym Dniem Walki z Bezrobociem. W Polsce sytuacja wygląda optymistycznie – stopa bezrobocia jest coraz niższa. W styczniu ubiegłego roku bezrobocie w kraju wynosiło 11,9 proc., w połowie roku spadło do 10,2 proc., aby w grudniu osiągnąć wartość 9,8 proc. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Także w poniedziałek (11 kwietnia) kontynuowane będą rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej. Przypomnijmy, spotkanie przełożono najpierw z 6 na 7 kwietnia. A następnie na poniedziałek 11 kwietnia. Jakie są szanse na porozumienie? Czytajcie tutaj.

Czy tym razem uda się dojść związkowcom z zarządem KW do porozumienia? (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)
Czy tym razem uda się dojść związkowcom z zarządem KW do porozumienia? (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Tego dnia (11 kwietnia) odbędzie się też zgromadzenie ogólne PKPP „Lewiatan”, w którym weźmie udział wiceminister pracy – Stanisław Szwed.

We wtorek (12 kwietnia) odbędzie się posiedzenie komitetu koordynacyjnego ds. polityki rozwoju w Ministerstwie Rozwoju. Na spotkaniu obecny będzie Stanisław Szwed. Wiceminister weźmie także udział w w konferencji „Szara strefa – nieuczciwa konkurencja wobec przedsiębiorców. Diagnoza. Propozycje rozwiązań”.

Tego dnia zbierze się również zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. usług publicznych. Pod przewodnictwem Stanisława Broniarza, szefa ZNP prowadzona będzie dyskusja nad projektem ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw. Udział w debacie zapowiedział wiceminister pracy - Krzysztof Michałkiewicz.

Na 13 kwietnia zwołano radę nadzorczą grupy Lotos. Najwyraźniej nadchodzi czas zmian kadrowych we władzach spółki Lotos, którą od 2002 r. zarządza Paweł Olechnowicz. Związkowcy są przeciwni odwołaniu prezesa. Napisali nawet list do ministra skarbu w tej sprawie. Więcej na temat czytajcie tutaj.

Czy Paweł Olechnowicz pozostanie prezesem Lotosu? (fot. PTWP/Szymon Jankowski)
Czy Paweł Olechnowicz pozostanie prezesem Lotosu? (fot. PTWP/Szymon Jankowski)

W czwartek (14 kwietnia) odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej ZUS, w której weźmie udział wiceminister pracy Marcin Zieleniecki.

Z kolei w piątek (15 kwietnia) na AGH w Krakowie zaplanowano Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn. Akcją uczelnia chcą przekonać płeć żeńską, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są świetnym pomysłem na życie. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Jeśli chodzi o nietypowe święta w tym tygodniu, to w sobotę (16 kwietnia) obchodzić będziemy Dzień Sapera i Dzień Włókniarza.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.