Rynek pracy, HR, zarządzanie: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

0 0
Rynek pracy, HR, zarządzanie: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia
Pierwszy tydzień marca - co się wydarzy? (Fot. fotolia)

• Na 1 marca zwołano nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy PGE ws. zmian w radzie nadzorczej spółki.
• Pełniący obowiązki prezesa Kompanii Węglowej Tomasz Rogala spotka się ze związkowcami w piątek (4 marca).
• W tym tygodniu odbędzie się również posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego.

Ten tydzień rozpocznie się od posiedzenia zespołu tematycznego ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego. Uczestnicy będą dyskutować o rozwiązaniach systemowych uwzględniających poziom wynagrodzeń wszystkich grup zawodowych pracujących w ochronie zdrowia.

W tym samym dniu (29 lutego) odbędzie się Konwent powiatów województwa śląskiego, w którym weźmie udział wiceminister pracy i polityki społecznej – Stanisław Szwed.

We wtorek (1 marca) zbierze się zespół problemowy RDS i będzie rozmawiał o zmianie ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych oraz ustawy o promocji zatrudnienia. Podczas posiedzenia poruszone zostaną również kwestie dotyczące Państwowej Inspekcji Pracy, m.in. dopuszczalność niezapowiedzianych kontroli. Przewodniczącym spotkania będzie Jacek Męcina z Konfederacji Lewiatan. Swój udział zapowiedział również wiceminister Stanisław Szwed.

W tym tygodniu czekają nas kolejne zmiany personalne w Polskiej Grupie Energetycznej. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Marek Pastuszko został wiceprezesem ds. korporacyjnych. Z kolei na 1 marca zwołano nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy ws. zmian w radzie nadzorczej spółki.

W środę (2 marca) spotka się Komitet Koordynujący ds. polityki rozwoju. Udział w posiedzeniu zapowiedziała wiceminister pracy Elżbieta Bojanowska. Tego samego dnia odbędzie się także Konwent wojewódzkich urzędów pracy, w którym uczestniczyć będzie Stanisław Szwed. Również w środę (2 marca) wiceminister Szwed weźmie udział w posiedzeniu zespołu komisji krajowej NSZZ "Solidarność" ds. rozwoju przemysłu.

Stanisław Szwed (Fot. PiS, CC 3.0)
Stanisław Szwed (Fot. PiS, CC 3.0)

3 marca swoje święto będą obchodzić pisarze. Czwartek to również Dzień Równości Wynagrodzeń. Kobiety w UE zarabiają średnio o 16 proc. mniej niż mężczyźni – to tak jakby panie pracowały 58 dni za darmo każdego roku wykonując pracę tej samej wartości co panowie. Dobra wiadomość jest taka, że w Polsce nie jest tak źle. Średnia różnica w płacach to 6,4 proc., co czyni nas trzecim po Słowenii i Malcie państwem z najmniejszymi nierównościami.

W czwartek (3 marca) zbierze się zespół problemowy ds. polityki gospodarczej i rynku pracy RDS. Przewodniczyć spotkaniu będzie Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP. Omówiony zostanie plan pracy zespołu na rok 2016. Tego dnia obradować będzie również rada nadzorcza ZUS. W posiedzeniu weźmie udział wiceminister MRPiPS Marcin Zieleniecki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.