Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (25-29 kwietnia)

0 0
Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (25-29 kwietnia)
Sekretarki, asystentki, graficy, drogowcy i transportowcy - wszyscy będą obchodzić swoje święto w tym tygodniu. (fot. shutterstock)

• We wtorek (26 kwietnia) zarządy spółek, inwestorzy, związki zawodowe i banki podpiszą w obecności premier Beaty Szydło umowę w sprawie powołania Polskiej Grupy Górniczej.
• Ten tydzień będzie również okazją dla zainteresowanych kierowaniem Jastrzębską Spółką Węglową i Polską Grupą Górniczą do składania swoich kandydatur.
• W tym tygodniu swoje święto obchodzić będą m.in.: sekretarki, asystentki, graficy, drogowcy i transportowcy.

Ten tydzień rozpoczyna się od Międzynarodowego Dnia Sekretarki i Asystentki, który obchodzony jest 25 kwietnia. Jaka powinna być prawa ręka szefa? Czytajcie tutaj.

W poniedziałek obchodzimy również Dzień Zagrożenia Hałasem. Czytajcie: Hałas w magazynach odbija się negatywnie nie tylko na pracownikach, ale i na firmie

Tego dnia (25 kwietnia) odbędzie się posiedzenie zespołu ds. chorób rzadkich w Ministerstwie Zdrowia. Udział w nim weźmie Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Również w resorcie zdrowia będzie miało miejsce posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, w którym udział weźmie z kolei Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w MRPiPS.

Elżbieta Bojanowska (fot. MRPIPS)
Elżbieta Bojanowska (fot. MRPIPS)

W Radzie Dialogu Społecznego zbierze się natomiast doraźny zespół ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające KAS. Przypomnijmy, reforma ma stworzyć przyjazną dla podatnika, ale jednocześnie skuteczną administrację. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

W poniedziałek (25 kwietnia) we Wrocławiu, w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy, odbędzie się konferencja na temat: „Czas pracy, a pozakodeksowe formy zatrudnienia – stan aktualny i perspektywy na przyszłość”. Swoje referaty podczas wydarzenia wygłoszą m.in. przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy, przedstawiciele Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz przewodniczący regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”.

Wtorek (26 kwietnia) będzie ważnym dniem na Śląsku. To właśnie w tym dniu zarządy spółek, inwestorzy, związki zawodowe i banki podpiszą w obecności premier Beaty Szydło umowę w sprawie powołania Polskiej Grupy Górniczej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.