Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (21-25 marca)

0 0
Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (21-25 marca)
We wtorek (22 marca) odbędzie się kolejna tura rozmów związkowców z Kompanii Węglowej z zarządem. (fot. pixabay)

• W pierwszy dzień wiosny (21 marca) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych.
• W ostatnim tygodniu poprzedzający Święta Wielkanoce odbędą się również rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na członków zarządu m.in. PGE i PKP Cargo.
• Główny Urząd Statystyczny poda natomiast dane o wypadkach w pracy w 2015 r.

W poniedziałek (21 marca) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych. Podczas spotkania rozpatrywany będzie wniosek Agnieszki Lenartowicz-Łysik, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie sytuacji płacowo-socjalnej pracowników jednostek instytucji podległych lub nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej, wynagradzanych na podstawie ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej.

Rozpatrywany będzie również wniosek Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji w sprawie zmian zapisów w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie zasad wynagradzania pracowników nie będących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek, a także w Rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w państwowych jednostkach budżetowych resortu spraw wewnętrznych. Odbędzie się również Prezydium Rady Dialogu Społecznego dotyczące wypracowania systemowych rekomendacji dla zmian w obszarze kształtowania wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w państwowej sferze budżetowej.

W poniedziałek (21 marca) rozpoczną się również rozmowy z kandydatami na członków zarządu w PKP Cargo. Do obsadzenia są stanowiska: członka zarządu ds. finansowych, handlowych i operacyjnych. Rozmowy zakończą się w środę (23 marca). Więcej czytajcie tutaj.

fot. PTWP
fot. PTWP

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na prezesa i trzech wiceprezesów: ds. handlu, ds. innowacji, ds. rozwoju rynku i relacji międzynarodowych rozpoczną się również w poniedziałek w Polskiej Grupie Energetycznej (PGE). Zakończenie rozmów zaplanowano na piątek (25 marca). Natomiast stanowisko p.o. prezesa Przewozów Regionalnych obejmie od poniedziałku Krzysztof Mamiński, wybrany do sprawowania tej funkcji przez radę nadzorczą w piątek (18 marca).

W województwie podkarpackim odbędzie się spotkanie z dyrektorami powiatowych urzędów pracy, w którym udział weźmie Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
W pierwszym dniu tygodnia dowiemy się również jak wiele i w jakich branżach było najwięcej wypadków przy pracy w 2015 r. Dane te opublikuje Główny Urząd Statystyczny.

fot.flickr/MattysFlicks
fot.flickr/MattysFlicks

Warto pamiętać, że ten poniedziałek to również pierwszy dzień wiosny, Dzień Wagarowicza, a także święto lasów i leśników.

We wtorek (22 marca) odbędzie się kolejna tura rozmów związkowców z Kompanii Węglowej z zarządem, dotycząca m.in. przekazanego stronie społecznej przed tygodniem biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej (PGG), która z początkiem maja ma przejąć kopalnie należące do tej największej górniczej spółki. W kontekście biznesplanu dla PGG omawiany ma być także poziom wynagrodzeń górników w nowej strukturze. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

W środę (23 marca) Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawi szóstą edycję raportu „Warunki prowadzenia firm w Polsce”. Natomiast Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w MRPiPS weźmie udział w dwudniowej konferencji w Brukseli dotyczącej ekonomii społecznej.

Krzysztof Michałkiewicz (fot. MRPiPS)
Krzysztof Michałkiewicz (fot. MRPiPS)

Na środę (23 marca) i czwartek (24 marca), Henryk Szostak, szef Solidarności z Huty Stalowa Wola zapowiedział referendum, w którym pracownicy odpowiedzą na pytanie, czy popierają działania związków zawodowych w sprawie szybkiego podpisania umowy na zakup przez wojsko moździerzy Rak i armatohaubicy Krab. Więcej na ten temat całej sprawy czytajcie tutaj.

Na środę (23 marca) zwołane zostało również walne zgromadzenie akcjonariuszy kędzierzyńskiego ZAK-u, wchodzącego w skład grupy Azoty. W radzie nadzorczej spółki dojdzie do przetasowań, które w przyszłości mogą skutkować również zmianami w zarządzie. Szczegóły tutaj.

W czwartek (24 marca) Główny Urząd Statystyczny opublikuje obwieszczenie w sprawie przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego na 1 osobę ogółem w 2014 r.

A w weekend nie zapomnijcie przestawić zegarków o godzinę do przodu – w nocy z soboty (26 marca) na niedzielę (27 marca - Wielkanoc) przechodzimy na czas letni.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.