Rynek pracy, HR: Najważniejsze wydarzenia tygodnia

0 0

• Drugi tydzień lutego rozpoczyna się od Dnia Służby Więziennej.
• W tym tygodniu Związek Nauczycielstwa Polskiego przedstawi obywatelski projekt inicjatywy ustawodawczej zmieniający sposób finansowania nauczycielskich wynagrodzeń.
• Związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej przeprowadzą we wtorek (9 lutego) masówki informacyjne dla załóg.

Rynek pracy, HR: Najważniejsze wydarzenia tygodnia
Co ważnego wydarzy się w drugim tygodniu lutego na rynku pracy? (fot. pixabay)

Drugi tydzień lutego rozpoczyna się od Dnia Służby Więziennej, który obchodzony w poniedziałek, 8 lutego. Obecnie w polskiej służbie więziennej pracuje ok. 30 tys. osób, które już wkrótce będą mogły cieszyć się podwyżkami płac, które przewiduje projekt ustawy budżetowej na 2016 r.

Reprezentacja krakowskiej służby więziennej. (fot. sw.gov.pl)
Reprezentacja krakowskiej służby więziennej. (fot. sw.gov.pl)

Dla funkcjonariuszy Służby Więziennej ma zostać podniesiona wielokrotność kwoty bazowej do 3,01 (obecnie wartość ta wynosi 2,87), co spowoduje wzrost przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy o 197 zł. Dla pracowników cywilnych więziennictwa zaplanowano 6-proc. wzrost wydatków na wynagrodzenia i przeciętny wzrost miesięcznego wynagrodzenia o 205 zł.

W poniedziałek (8 lutego) odbędzie się również posiedzenie prezydium ZG Związku Nauczycielstwa Polskiego, podczas którego poruszony zostanie temat przyszłości gimnazjów. W spotkaniu ma wziąć udział Anna Zalewska, minister edukacji. Tego samego dnia ZNP przedstawi obywatelski projekt inicjatywy ustawodawczej, zmieniający sposób finansowania nauczycielskich wynagrodzeń. Związek chce, by pensje nauczycieli były finansowane bezpośrednio z budżetu państwa.

Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. (fot. ZNP)
Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. (fot. ZNP)

Również w poniedziałek (8 lutego) odbędzie się posiedzenie Rady Plenarnej ZUS, w którym udział weźmie Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej. Renata Szczęch, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej weźmie udział w posiedzeniu zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. funduszy europejskich.

W tym tygodniu w ramach RDS odbędzie się jeszcze kilka innych posiedzeń: we wtorek (9 lutego) odbędzie się posiedzenie Rady ds. społecznych warunków restrukturyzacji hutnictwa, a w piątek (12 lutego) odbędzie się posiedzenie Rady ds. ubezpieczeń społecznych, podczas której dyskutowane mają być warunki nabycia prawa do emerytury, w szczególności wieku emerytalnego.

We wtorek (9 lutego) Sejm zajmie się projektem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci – wprowadzającej program „Rodzina 500 plus”. Natomiast Elżbieta Rafalska, szef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej weźmie udział w posiedzeniu Rady Ministrów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.