Rynek pracy, HR i zarządzanie: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

0 0
Rynek pracy, HR i zarządzanie: Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia
Co ważnego dla branży wydarzy się w nadchodzącym tygodniu? (Fot. pixabay)

• W poniedziałek (1 lutego) na temat sytuacji w Kompanii Węglowej będzie obradował górniczy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy.
• We wtorek (2 lutego) swoje święto będą obchodzili handlowcy.
• Na środę (3 lutego) zaplanowane zostało posiedzenie nowej rady nadzorczej KGHM.

Pierwszy tydzień lutego rozpoczynamy od spotkania górniczego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, skupiającego wiodące regionalne centrale związkowe. Głównym tematem ma być sytuacja zabrzańskiej kopalni Makoszowy i brak porozumienia w rozmowach prowadzonych w spółkach węglowych. Chodzi m.in. o toczące się w Kompanii Węglowej rozmowy dotyczące zasad ratalnej wypłaty czternastej pensji, ale przede wszystkim sprawę przyszłego kształtu i zamierzeń Kompanii, której 11 kopalń ma wiosną tego roku trafić do nowej spółki - Polskiej Grupy Górniczej.

Tego samego dnia podsekretarz stanu Marcin Zieleniecki weźmie udział w posiedzeniu zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego. Natomiast minister Elżbieta Rafalska weźmie udział w posiedzeniu Rady Ministrów. W porządku obrad jest projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Elżbieta Rafalska (Fot. MRPiPS)
Elżbieta Rafalska (Fot. MRPiPS)

Wiceminister Bartosz Marczuk weźmie z kolei udział w prezentacji raportu „Indeksu Wolności Gospodarczej 2016" The Heritage Foundation oraz The Wall Street Journal. Będzie także uczestniczył w debacie poświęconej tematowi wolności gospodarczej, zorganizowanej po prezentacji przez fundację Warsaw Enterprise Institute.

We wtorek (2 lutego) swoje święto będą obchodzili handlowcy. Tego samego dnia kontynuowane będą negocjacje ws. czternastek w Katowickim Holdingu Węglowym. Zarządowi spółki zależy na przesunięciu terminu, żeby wypłata nagrody (i związanych z nią obowiązkowych obciążeń, takich jak ZUS i podatki) nie spowodowała zagrożenia dla płynności finansowej spółki.

Na 3 lutego zaplanowane zostało posiedzenie nowej rady nadzorczej KGHM. W porządku obrad znalazły się trzy punkty: ukonstytuowanie się rady, informacja zarządu o zagranicznych inwestycjach spółki i zmiany w zarządzie firmy. Przekonamy się, czy Herberth Wirth pożegna się z firmą. Eksperci są przekonani, że los obecnego prezesa KGHM jest przesądzony. Ich zdaniem zaliczane do sukcesów przekształcenie firmy w koncern światowy, niewiele mu raczej pomoże. 

Herbert Wirth (Fot. Newseria)
Herbert Wirth (Fot. Newseria)

W środę (3 lutego) sekretarz stanu Stanisław Szwed weźmie udział w posiedzeniu zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Rady Dialogu Społecznego. Z kolei w czwartek – 4 lutego – wiceminister będzie uczestniczył w obradach prezydium Rady Dialogu Społecznego.

Tydzień zakończy się świętem Najwyższej Izby Kontroli. W tym roku będziemy obchodzić 96. rocznicę powołania NIK.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.